НБУ збирається приставити до банків своїх кураторів

16 вересня 2014, 16:05

Гонтарєва заявила про плани посилити контроль над використанням коштів рефінансування

Національний банк України (НБУ) планує активно впроваджувати й розвивати інститут кураторства. Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарєва, коментуючи надання регулятором днями стабілізаційних кредитів двом системним банкам на загальну суму близько 2 млрд. грн з призначенням в ці фінустанови кураторів.

Реклама

"Ми також плануємо надалі ввести інститут кураторства на постійній основі, особливо в системних банках, навіть незалежно від надання ресурсної підтримки Національним банком", – сказала Гонтарєва.

Вона повідомила, що зараз відпрацьовуються механізми нагляду і контролю над використанням державних коштів банками і своєчасним виконанням ними зобов'язань перед клієнтами і вкладниками.

Як зазначила Гонтарєва, в кожен банк, який отримав від НБУ стабілізаційний кредит або кредити на підтримку ліквідності, крім короткострокових кредитів під заставу високоліквідних державних цінних паперів через механізм щоденних тендерів, вже призначено куратора.

"Таке рішення прийнято регулятором для посилення контролю за належним використанням коштів рефінансування", – пояснила глава Нацбанку.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
Реклама

За її словами, це нормальний робочий процес, і НБУ розглядає банки, що отримали нещодавно стабілізаційні кредити, як системні, тобто найважливіші для фінансової стабільності банківської системи країни.

Як повідомлялося, стабілізаційний кредит надається платоспроможному банку для підтримки ліквідності на строк до двох років, а в разі продовження – на термін до року. При цьому загальний термін користування стабкредитом не може перевищувати п'яти років. Нацбанк з 2012 року ввів умовою продовження стабілізаційного кредиту призначення в банк куратора. В даний час куратори призначені в 34 банки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти