НБУ знизив облікову ставку в Україні

25 травня 2017 14:24

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Регулятор продовжив пом'якшувати монетарну політику

Правління Національного банку України (НБУ) знизило облікову ставку до 12,5% річних з 26 травня 2017 року. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Реклама

"Пом'якшення монетарної політики узгоджується з необхідністю досягнення цілей по інфляції в 2017-2018 роках і одночасно направлено на підтримку економічного зростання", – пояснили в регуляторі.

Реклама

НБУ нагадав, що в квітні 2017 року споживча інфляція в Україні сповільнилася до 12,2% в річному вимірі. "Такий рівень інфляції в квітні виявився трохи нижче траєкторії прогнозу Нацбанку, що передбачає уповільнення інфляції до 9,1% на кінець поточного року. Це перш за все пояснюється більш слабким, ніж очікувалося, тиском фундаментальних факторів", – відзначили в НБУ.

Не пропусти!
Англія – Шотландія: онлайн-трансляція найстарішого дербі на Євро-2020
Збірна Англії проти Шотландії

Також в квітні тривало зміцнення курсу гривні до долара США завдяки суттєвим валютних надходженням від сільськогосподарського експорту. Крім того, населення продовжувало активно продавати валюту на готівковому ринку - з початку року чиста купівля валюти банками склала 982 млн дол. За рахунок цих коштів банки також підтримували пропозицію валюти на міжбанківському ринку.

Регулятор попередив, що в подальшому в цьому році може продовжити пом'якшення монетарної політики, але тільки в разі стійкого зниження певних ризиків. При цьому потенційне пом'якшення монетарної політики може відбуватися в різних формах – шляхом як зниження облікової ставки, так і ослаблення адміністративних обмежень на валютному ринку.

"Швидкість і ступінь можливого подальшого зниження облікової ставки будуть залежати від оцінки середньострокових ризиків для досягнення цілей інфляції як у 2017 році, так і, головне, вже в 2018 році. Очікується, що в цілому за результатами 2017 року, на початку якого облікова ставка перебувала на рівні 14% річних, масштаб її зниження буде набагато менше в порівнянні з 2016 роком, протягом якого ставка знизилася на 8 п.п.", – прогнозує НБУ.

Нагадаємо, минуле зниження облікової ставки НБУ провів 13 квітня 2017 року, знизивши даний показник з 14% до 13%.


Реклама

Національний банк використовує облікову ставку як орієнтир, скільки повинні коштувати гроші. Крім того, вартість рефінансування банків також визначається обліковою ставкою НБУ – при зниженні ставки банкам доведеться витрачати менше грошей на обслуговування рефінансування.

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти