НБУ пом'якшив валютні обмеження для звичайних українців

14 квітня 2016, 09:55

Можливості покласти долари на рахунок фізособи в банку розширилися

Національний банк України (НБУ) розширив спектр операцій із зарахування коштів в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб в межах території України. Мова про це йде в постанові НБУ №256. Документ вступає в силу сьогодні, 14 квітня.

Реклама

Зокрема, тепер на рахунок можна зарахують кошти у валюті:

  • отримані в безготівковій формі від родичів;
  • отримані за рішенням суду чи інших органів (посадових осіб)
  • кошти за операціями з цінними паперами іноземних емітентів, які в установленому порядку допущені до обігу в Україні, в тому числі дохід за цими цінними паперами.

Раніше на тче рахунки фізосіб зараховувалися надходження в інвалюті лише у вигляді відсотків за залишками на рахунках, кошти інших власних рахунків, внесення власників рахунку готівку.

У всіх інших випадках івалюта автоматично переводилася в гривневий еквівалент.

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших

Як раніше відзначали в НБУ, в цьому році регулятор намере скасувати валютні обмеження, введені у зв'язку з девальвацією гривні в 2014-15 роках.

Реклама

На початку березня НБУ вже пом'якшив ряд обмежень. Зокрема:

  • вдвічі збільшив максимальну суму покупки готівкової валюти в "одні руки" до еквівалента 6 тис. грн (близько 224 доларів в еквіваленті);
  • збільшив з 300 тис. грн до 500 тис. грн обмеження максимальної суми видачі гривневої готівки через каси на одного клієнта на добу, а валютної готівки – до еквівалента 50 тис. грн на добу з 20 тис. грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти