НБУ пом'якшив ряд валютних обмежень

22 листопада 2016, 16:16

Послаблення стосуються покупки валюти банками та їх клієнтами на безготівковому ринку

Національний банк України (НБУ) зняв ще частину обмежень на валютному ринку. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Реклама

Своє рішення регулятор пояснив наявністю "сприятливих умов на міжбанківському валютному ринку".

На цей раз ослаблення зроблене для банків і їх клієнтів, а саме:

НБУ розширив можливості для клієнтів банків-резидентів купувати валюту на міжбанківському ринку.

"Сьогодні вони можуть проводити такі операції тільки за умови, що залишок власних коштів в іноземній валюті менший 25 тис. доларів США (в еквіваленті). НБУ розширив перелік винятків, які не враховуються до такого залишку. Відтепер при його розрахунку до уваги не братимуться кошти, які ще є на рахунку клієнта, але будуть використовуватися в день покупки інвалюти для здійснення платежів на підставі тих платіжних доручень, які не потребують включення до відповідних реєстрів. Так само в залишки не будуть враховуватися кошти, які разом з купленою валютою будуть використані для виконання зобов'язань за операціями з імпорту товарів", – уточнили в НБУ.

Реклама

Нацбанк дозволив банкам здійснювати на фондових біржах власні операції з похідними фінансовими інструментами (деривативами), базовим активом яких є іноземна валюта або її курс.

НБУ дозволив банкам-учасникам міжнародних платіжних систем купувати і перераховувати інвалюту на підставі індивідуальних ліцензій НБУ, якщо метою є розміщення гарантійного депозиту в іноземній валюті на рахунках міжнародних платіжних систем за межами України.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

"Сьогодні юрособи можуть купувати та перераховувати на підставі індивідуальної ліцензії інвалюту на суму не більше 50 тис. доларів США в еквіваленті протягом календарного місяця. Завдяки цьому кроку банки зможуть виконувати свої зобов'язання перед міжнародними платіжними системами і забезпечувати для клієнтів проведення розрахунків з використанням платіжних карт міжнародних платіжних систем (VISA, MasterCard)", – вважають в Нацбанку.

НБУ встановив єдиний для всіх банків термін приведення загальної довгої відкритої валютної позиції у відповідність із значенням встановленого ліміту.

До сих пір банкам на це надавався 1 рік, протягом якого банк повинен реалізовувати узгоджений НБУ план заходів щодо усунення перевищення ліміту. Відтепер, банки отримають можливість реалізовувати такий план заходів до 1 січня 2019 року.

Реклама

На думку правління НБУ, ці послаблення не завадять позитивним тенденціям на валютному ринку, які в цілому, за винятком короткострокових періодів турбулентності, спостерігаються з кінця вересня завдяки сприятливим зовнішньоекономічним умовам.

Нагадаємо, раніше глава НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що макрофінансова ситуація в Україні стала стабільною. "Макрофінансова стабільність в нашій країні спостерігається вже півтора року. Інфляція з початку року становить 4,5%, а рік до року – 8,4%. І наша мета по інфляції в цьому році – 12%", – зазначила Гонтарева.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти