НБУ зможе по-новому згладжувати "зайві" скачки курсу долара

7 лютого 2019, 16:40

Регулятор отримав право використовувати валютні інтервенції на умовах своп

З сьогоднішнього дня, 7 лютого, Національний банк України (НБУ) може проводити валютні інтервенції на умовах своп, тобто про подальший продаж валют – в форматі "гривня/іноземна валюта" і в форматі "іноземна валюта/іноземна валюта". Про це повідомила прес-служба НБУ.

Реклама

"Такі інтервенції сприятимуть згладжуванню коливань на валютному ринку, які можуть бути наслідком диспропорцій в структурі валютної ліквідності банків. Нацбанк при необхідності використовуватиме цей інструмент для згладжування як актуальних, так і потенційних коливань на валютному ринку. Досі Національний банк використовував операції своп тільки з метою регулювання ліквідності банківської системи", - пояснили в НБУ.

Ці валютні інтервенції також допоможуть Нацбанку впливати на загальний попит і пропозицію грошей в Україні, тобто сприяти контролю над інфляцією.

Валютні інтервенції на умовах своп можуть здійснюватися як з доларом США, так і з іншими валютами, в яких формуються міжнародні резерви. Втім, з огляду на стан валютного ринку і структуру валютної ліквідності в банківській системі, найзатребуванішими можуть бути інтервенції з використанням долара і євро, вважають в Нацбанку.

Максимальний термін валютних інтервенцій на умовах своп (як для підтримки ліквідності, так і валютних інтервенцій) не може перевищувати 30 календарних днів.

Реклама

Нагадаємо, ще в 2016 році НБУ затвердив "Стратегію валютних інтервенцій на 2016-2020 роки" яка визначає політику присутності центрального банку на міжбанківському валютному ринку в умовах режиму інфляційного таргетування та збереження гнучкого курсоутворення гривні.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Згідно з документом, НБУ може використовувати валютні інтервенції для виконання таких завдань:

  • згладжування функціонування валютного ринку;

  • накопичення міжнародних резервів;

  • підтримки трансмісії ключової процентної ставки в якості основного інструменту грошово-кредитної політики.

Реклама

Крім того, раніше НБУ озвучив плани щодо купівлі валюти на 2019 рік. При цьому в Нацбанку уточнили, що, залежно від ситуації на ринку, інтервенції Нацбанку з купівлі валюти можуть бути менше або взагалі не відбуватися.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти