НБУ розкрив результати стрес-тестів українських банків

4 жовтня 2018 20:36

Вісім банків вимагають докапіталізації на 6,1 млрд грн, але в НБУ назвали цю суму незначною у порівнянні з результатами 2015 року

Вісім з 24 банків, які брали участь в оцінці якості активів і стрес-тестуванні Національного банку України (НБУ), вимагають докапіталізацію на загальну суму 6,1 млрд грн, повідомили в прес-службі центробанку.

Реклама

"За підсумками оцінки якості активів і стрес-тестування за базовим макроекономічним сценарієм на 2018 рік, виявлено потребу в капіталі для восьми банків на загальну суму 6,1 млрд грн. Ці банки зобов'язані виконати програму капіталізації до кінця поточного року", – зазначено в повідомленні .

У свою чергу перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час брифінгу повідомила, що це не така вже суттєва сума, в порівнянні з 220 млрд грн за підсумками стрес-тестування в 2015 році, і вона абсолютно підйомна для банків.

Крім того, вона зазначила, що в даний час регулятор обговорює можливість відстрочки виконання програми капіталізації до кінця березня 2019 року.

В рамках стрес-тесту за несприятливим сценарієм, докапіталізацію, до вказаних восьми, вимагають ще п'ять банків. Загальна потреба капіталу 13 банків за несприятливим сценарієм становить 42,1 млрд грн.

Реклама

Для покриття потреби капіталу за несприятливим сценарієм банки повинні розробити і виконати до кінця 2019 року план реструктуризації. В рамках відповідного плану допускаються заходи щодо поліпшення якості кредитного портфеля, реструктуризація кредитів (у тому числі відповідно до закону "Про фінансову реструктуризацію"), посилення застав, стягнення застав за проблемними кредитами, продаж непрофільних активів, оптимізація операційних витрат та інші заходи.

Рожкова під час брифінгу також зазначила, що жоден державний банк не вимагає докапіталізації за базовим сценарієм. За негативним сценарієм, два з чотирьох держбанків не вимагають вжиття заходів. Інші два держбанки вимагають розробки плану реструктуризації, який зміг би поліпшити структуру балансу і структуру доходів на 17 млрд грн.

Не пропусти!
Україні не можна грати на нічию з Австрією! Степаненко розповів про загрозу
Тарас Степаненко в матчі з македонцями

Як зазначено в повідомленні НБУ, на зазначені 24 банки припадає понад 90% активів всього банківського сектора.

Крім цього, 56 невеликих банків проходили тільки оцінку якості активів. За підсумками оцінки у п'яти банків виявлена необхідність у додатковому капіталі, в той же час три з них цю потребу закрили до кінця завершення діагностики активів. Інші два банки надали програму докапіталізації, яку НБУ має намір затвердити до кінця жовтня.

Нагадаємо, з 2014 року Нацбанк почав жорстке очищення ринку від сумнівних банківських установ. У підсумку за 4,5 року пішло близько 100 фінансово слабких, непрозорих і схемних гравців. Зараз в країні діє близько 80 банків – цього достатньо для надання послуг населенню і компаніям, впевнені в НБУ і на фінансовому ринку.

Реклама

435435

Відзначимо, втрати від банківської кризи 2014-2017 років в Україні оцінюються в 40% валового внутрішнього продукту (ВВП). Про це йдеться в дослідженні USAID

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти