НБУ розкрив результати перевірок небанківських "обмінників"

18 жовтня 2018, 16:40

За дев'ять місяців Нацбанк виявив 55 нелегальних пунктів обміну валюти

Національний банк України (НБУ) за дев'ять місяців 2018 року, провівши майже 800 перевірок, виявив 55 нелегальних пунктів обміну валюти небанківських фінансових установ (НФУ). Про це повідомили в прес-службі НБУ.

Реклама

Згідно з повідомленням, нелегальні пункти обміну валюти були виявлені в Києві, Закарпатській, Харківській, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській та Дніпропетровській областях.

Інформацію про нелегальні обмінні пункти НБУ передає до правоохоронних органів. Нагадаємо, НБУ в 2017 році виявив 115 нелегальних пунктів обміну валюти НФУ.

Основні недоліки, виявлені в ході перевірок структурних підрозділів НФУ:

  • проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення;
  • виявлення в ході перевірки значною невідповідності між обсягами готівки в касі НФУ і бухгалтерськими звітними документами;
  • ненадання в ході здійснення перевірки документів, матеріалів, інформації за запитом уповноваженого працівника Національного банку;
  • перешкоджання проведенню перевірки.

"Розпочата нами восени 2016 принципово нова комплексна модель проведення перевірок пунктів обміну валюти виявилася ефективною: вони стали більше приділяти уваги питанням захисту приміщень та виконанню вимог регулятора. У той же час, Національний банк прислухається до потреб цього ринку: ми проводимо постійні зустрічі з керівниками НФУ і вдосконалюємо нормативно-правові акти з питань здійснення валютно-обмінних операцій. Все це сприяє розвитку легального ринку обміну валюти і зростанню прозорості валютно-обмінних операцій", – зазначив директор департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

В тренді
У скільки обійдеться українцю великодній кошик-2021 (відео)
Реклама

Так, за даними НБУ, середньомісячні обсяги валютно-обмінних операцій по одному обмінному пункту зросли з 40-50 доларів США в 2016 році до 6000 доларів США в 2018 році.

Нагадаємо, у вересні українці активно продавали валюту банкам. За даними українського центробанку, в цілому банки продали в доларовому еквіваленті 748,7 млн, у тому числі 573,7 млн власне доларів США, і викупили в доларовому еквіваленті 964,1 млн, у тому числі 702,9 млн власне доларів США.

При цьому Нацбанк уважно стежить за діяльністю небанківських пунктів обміну валют – так, за результатами перевірок пунктів обміну валют за перше півріччя 2018 року регулятор виявив 39 нелегальних "обмінників".

Як повідомлялося, вуличні обмінні пункти стають вагомими гравцями ринку готівкової іноземної валюти. Небанківські обмінники, через які раніше офіційно проводили всього 1% від всіх валютно-обмінних операцій, в червні вже охопили майже половину ринку. При цьому де-факто перетікання клієнтів не відбувається, просто обмінники почали декларувати свої реальні обороти.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти