НБУ визнав системний "VAB Банк" банкрутом

21 листопада 2014, 12:41

У категорію неплатоспроможних потрапив також "CityCommercebank"

Національний банк (НБУ) відніс ПАТ "ВіЕйБі Банк" (VAB Банк) в категорію неплатоспроможних. Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ в Facebook.

Реклама

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб сьогодні ввів в ВіЕйБі Банк тимчасову адміністрацію.

VAB Банк надав план фінансового оздоровлення, що передбачає фінансову підтримку з боку акціонерів банку в певні терміни. Однак пропозиції власників щодо збільшення капіталу банку виявилися недостатніми для підтримки його платоспроможності.

В НБУ також зазначили, що банк не відповідає критеріям, які є підставою для участі держави в докапіталізації банку, затвердженим рішенням Експертно-аналітичної ради з питань участі держави в статутному капіталі банків від 3 липня 2014 року. Крім того, відповідно до прес-релізу, світові стандарти рекапіталізації банків, які НБУ впроваджує в рамках програми з Міжнародним валютним фондом, не передбачають участі держави в рекапіталізації у випадку надання банком значного обсягу кредитів економічно пов'язаним особам.

Крім того, неплатоспроможним визнаний також ПАТ "Міський комерційний банк" (CityCommercebank).

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
Реклама

Як відомо, про проблеми "VAB Банку" заговорили ще навесні. В жовтні фінустанова прострочила виплату $ 2 млн процентного доходу за єврооблігаціями. Банк планував збільшити статутний капітал на 7 млрд грн, пізніше також повідомлялося, що фінустанова має гамір залучити 2,5-3 млрд грн з міжнародних ринків, а Національний банк висловлював готовність підтримати банк, як один із системних.

Клієнти банку відчули проблеми в серпні, коли "VAB Банк" почала вводити ліміти на зняття готівки. У вересні такі ліміти досягли 500 грн на добу. Наприкінці вересня-початку жовтня картки блокувалися – за словами клієнтів банку, час блокування досягав майже двох тижнів.

Нагадаємо, 18 листопада розпочалася ліквідація банку Олексія Івченка - АТ "Єврогазбанк".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти