НБУ визнав банкрутами ще два банки

20 березня 2015, 11:19

Неплатоспроможними стали "Астра Банк" і "Київська Русь"

Національний банк України (НБУ) визнав неплатоспроможними банк "Київська Русь" і "Астра Банк". Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Реклама

"ПАТ "Банк "Київська Русь" не забезпечив у встановлені терміни виконання Плану капіталізації щодо збільшення капіталу банку, основним призначенням якого є покриття негативних наслідків різних ризиків, які банки беруть на себе в процесі своєї діяльності, а також забезпечення захисту вкладів, фінансової стійкості й стабільної діяльності банків. Так, власниками істотної частини "ПАТ "Банк "Київська Русь" всупереч вимогам статті 58 Закону України "Про банки і банківську діяльність" не прийняті своєчасні заходи для запобігання настання неплатоспроможності банку", – зазначили в НБУ.


ПАТ "Астра Банк" входить до складу банківської групи "Дельта", відповідальною особою якого є АТ "Дельта Банк".

"У зв'язку з проведенням ВАТ "Астра Банк" ризикової діяльності, наявністю загрози інтересам вкладників та інших кредиторів, а також потребою в посиленому контролі за діяльністю банку в лютому 2015 "Астра Банк" був віднесений до категорії проблемних і йому був призначений куратор", – зазначили в НБУ.

"Після віднесення ПАТ "Астра Банк" до категорії проблемних в Національний банк України не було надано прийнятних і переконливих пропозицій щодо фінансового оздоровлення банку. Власником банку не були вжиті заходи з надання фінансової підтримки банку з метою приведення його діяльності у відповідність до вимог законодавства", – резюмували в Нацбанку.

В тренді
В Україні застиг курс долара, а євро все одно дорожчає: офіційний курс

Реклама

Нагадаємо, за підсумками 2014 банківська система України отримала 52,966 млрд грн збитків. Негативні фінансові результати діяльності банків України в 2014 році були викликані збільшенням обсягів відрахувань у резерви на можливі втрати від активних операцій. При цьому основні банківські операції в цілому по системі залишалися прибутковими.

Як повідомлялося, НБУ в 2014 році визнав неплатоспроможними 33 банки, в які Фонд гарантування ввів тимчасові адміністрації. У тому числі 7 банків були визнані неплатоспроможними за відмивання грошей під прикриттям банківського бізнесу.

У 2015 році неплатоспроможним був визнані також "Профін Банк", "Імексбанк", "Дельта Банк", "Кредитпромбанк" і "Омега Банк".

Також ФГВФО прийняв рішення про ліквідацію АБ "Порто Франко", ПАТ "КБ "Аксіома" та ПАТ "Банк "Демарк".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти