НБУ прийняв рішення по обліковій ставці: пом'якшення політики поки не буде

24 травня 2018, 14:07

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

У Нацбанку відзначили, що відхилення інфляції від цілей стало незначним

Національний банк України (НБУ) зберіг облікову ставку на рівні 17% річних. У НБУ вважають, що на даний момент, після чотириразового підвищення облікової ставки, монетарна політика залишається досить жорсткою для того, щоб повернути темпи інфляції до прогнозних цілей. 

Реклама

"Правління Національного банку України прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 17,0% річних. Монетарні умови поки досить жорсткі, щоб забезпечити зниження інфляції до цільових показників в середньостроковій перспективі", – відзначили в Нацбанку.

У квітні 2018 року інфляція становила 0,8%. Водночас, якщо порівнювати індекс споживчих цін у квітні 2018 по відношенню до квітня 2017, зростання становить 13,1%. Як заявив на брифінгу голова НБУ Яків Смолій, відхилення інфляції від квітневого прогнозу Національного банку було незначним.

"Проведення Національним банком жорсткої монетарної політики продовжило стримувати інфляційний тиск", – зазначив Смолій.

Так, за словами Смолія, базова інфляція вже відповідає прогнозам Національного банку.

Жорсткість монетарної політики НБУ була пов'язана з боротьбою з інфляцією. До слова, аналітики відзначали, що підвищивши облікову ставку, НБУ повівся агресивно, хоча це і дозволило зміцнитися курсу гривні.

Реклама


Падіння облікової ставки в Україні тривало з серпня 2015 року після досягнення в березні того ж року рекордного значення 30% до квітня 2017 року. З квітня по жовтень 2017 року облікова ставка залишалася незмінною, а після цього почала зростати через що посилилися інфляційні ризики.

Нагадаємо, в держбюджеті на 2017 рік спочатку закладався прогноз інфляції 8,1%, потім він був скоректований до 11,2%. Але за підсумками року інфляція становила 13,7%. Раніше заступник голови НБУ Дмитро Сологуб в інтерв'ю "Сьогодні" розповів, чому у НБУ пізно зреагував на шокове зростання цін. а його словами, підвищення облікової ставки, здійснене 2017 року, дасть ефект вже в 2018 році.


Національний банк використовує облікову ставку як орієнтир, скільки повинні коштувати гроші. Крім того, вартість рефінансування банків також визначається обліковою ставкою НБУ – при зниженні ставки банкам доведеться витрачати менше грошей на обслуговування рефінансування.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти