НБУ підвищує готовність українських банків до ризиків і втрат

18 листопада 2014, 12:47

Сергій Гусєв

Регулятор встановив нові вимоги до капіталу фінустанов

Мінімальний розмір регулятивного капіталу банків, які отримали ліцензію після 11 липня, відтепер має становити 500 млн грн. Така вимога міститься в постанові НБУ №723 від 17 листопада 2014-го. До цього мінімальний розмір такого капіталу був 120 млн грн. Для банків, які отримали ліцензії раніше, встановлено графік поетапного підвищення свого регулятивного капіталу до 500 млн грн, розрахований до 11 липня 2024-го.

Реклама

Ця постанова НБУ є логічним продовженням закону про захист стабільності банківської системи, прийнятого 4 липня поточного року, який передбачає, зокрема, підвищення вимог до мінімального розміру статутного капіталу банків на момент державної реєстрації з 120 млн грн до 500 млн грн, а також підвищення статутного капіталу діючих банків до цього рівня. Справа в тому, що регулятивний капітал, на відміну від статутного, може змінюватися в процесі роботи банку, тому він є нормативом, який галузевий регулятор жорстко контролює.

За великим рахунком, регулятивний капітал служить для захисту кредиторів банків (вкладників, інвесторів, контрагентів тощо). Наявність достатнього капіталу дає час регулятору вплинути на банк або самому вжити заходів, якщо банк починає відчувати фінансові труднощі і порушує мінімальні вимоги до рівня капіталу.

Чим більше капітал банку, тим він більш стійкий щодо втрат і більшою мірою здатний здійснювати активні операції, у тому числі в періоди спадів ділової активності в країні. Таким чином, високий рівень капіталу сприяє зміцненню суспільної довіри до банківської системи в цілому.

В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки

Згідно з постановою НБУ від 17.11.2014 р., мінімальний розмір регулятивного капіталу банків, що отримали банківську ліцензію до 11 липня 2014-го, має становити: з 11 липня 2017-го – 150 млн грн і в подальшому з 11 липня кожного року його значення повинне підвищуватися на 50 млн грн, досягнувши в підсумку 500 млн грн.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти