НБУ підкопить валюти, але гривня все одно впаде – експерт

8 серпня 2016, 15:28

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

До осені українцям обіцяють девальвацію

Золотовалютні резерви Національного банку України (НБУ) виросли в липні на 0,7% м/м (+ $ 94 млн) до $ 14,1 млрд. (+ 5,9% або + $ 782 млн з початку року), що відповідає 3,6 місяцям імпорту товарів і послуг за останні 12 місяців.

Реклама

НБУ продовжив купувати надлишок іноземної валюти на ринку, утримуючи курс від подальшого зміцнення: в липні обсяг покупки американської валюти склав $ 258 млн. Таким чином, чистий обсяг купівлі з початку року склав $ 1,5 млрд.

"Падіння обсягів покупки валюти з $ 452 млн було частково викликано репатріацією дивідендів після зняття відповідного обмеження (в межах місячного ліміту)", – зазначила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.

В цілому з початку року валютні резерви зросли на 5,9% або $ 0,8 млрд, незважаючи на невеликі обсяги офіційного фінансування ($ 0,5 млрд, у тому числі $ 0,3 млрд, отриманих від Японії, які були пов'язані з попереднім траншем МВФ).

"Зростанню резервів сприяли, в першу чергу, покупка валюти на тлі сприятливих умов на світових товарних ринках і поступового повернення іноземного капіталу в приватний сектор", – вважає Бєлан.

Реклама

Вона прогнозує, що офіційні резерви НБУ продовжать рости в цьому році, чому сприятиме третій транш від МВФ на суму $ 1 млрд і гарантія уряду США на ту ж суму, що, як очікується, Україна отримає в серпні-вересні.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

"У той же час, ми очікуємо, що стан валютного ринку погіршиться восени через сезонне зростання попиту на валюту на тлі подальшої лібералізації валютних обмежень. Ми зберігаємо наш прогноз курсу гривні на кінець 2016 року у рівні 27 грн/дол (в порівнянні з поточним значенням 24,8 грн/дол), хоча завдяки сприятливій динаміці цін на сталь і нафту девальваційний тиск на гривню може виявитися слабшим, ніж ми очікували, а курс гривні ближче до поточного значення", – говорить Белан.

У світлі останніх подій, на думку експерта, Україна отримає менше коштів від МВФ та інших офіційних кредиторів ($ 2 млрд), ніж ми очікували раніше ($ 3,4 млрд).

"Але вплив цього фактора на динаміку резервів компенсується більш активної покупкою валюти Нацбанком. Таким чином, ми залишаємо без змін наш прогноз резервів на кінець 2016 року на рівні $ 16 млрд або 4,1 місяців імпорту (+ 20% г/г) і чекаємо, що протягом 2017 р. резерви будуть коливатися біля цього рівня", – резюмувала Белан.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти