НБУ скасував "кризову" постанову 2015 року

28 листопада 2017 9:08

Шокові фактори перестали бути такими, тому вимоги до банків знову посилюються

Національний банк України (НБУ) скасував прийняту в лютому 2015 року постанову, яка передбачала незастосування до банків заходів впливу за порушення економічних нормативів. Постанова була прийнята у зв'язку з кризовою ситуацією в економіці та девальвацією гривні. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Реклама

Так, правління Нацбанку визнало документ таким, що втратив силу.

"Постанова правління НБУ від 24 лютого 2015 року № 129 "Про деякі питання діяльності банків" булу прийняту в зв'язку з негативним впливом на діяльність банківської системи істотних факторів, які носили шоковий характер, – різке погіршення економічної ситуації, значна девальвація національної валюти, події в Криму і на Сході", – пояснили в НБУ.

При цьому Нацбанк підкреслює, що негативні наслідки кризи вже ідентифіковані банками і враховані в планах щодо стабілізації показників. Крім того, відбуваються позитивні зміни в банківському секторі. Наприклад, за дев'ять місяців 2017 року чистий прибуток банківської системи становив 1,41 млрд грн після сплати податків.

В тренді
Карта. Де в Україні платять найвищі та найнижчі зарплати
Зарплати в червні зросли

Також НБУ зазначив, що для банків, які продовжують стабілізацію показників в рамках планів, складених відповідно до цієї ж постанови, мораторій на вживання заходів впливу продовжується до 1 січня 2019 року.

Реклама

Як повідомлялося, Національний банк в лютому 2015 року постановою 129 зобов'язав банки провести оцінку за всіма активними банківськими операціями та сформувати резерви в повному обсязі. Одночасно НБУ прийняв рішення не застосовувати до банків заходи впливу за порушення низки економічних нормативів, пов'язаних з девальвацією гривні або формуванням резервів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти