НБУ скасував низку обмежень на валютному ринку

30 травня 2017, 20:28

Подальша лібералізація валютного регулювання буде здійснюватися за наявності сприятливих макрофінансових передумов, відзначили в регуляторі

Національний банк України (НБУ) в рамках подальшої лібералізації валютного регулювання зняв обмеження, які втратили свою дієвість і пом'якшення яких не призведе до дестабілізації ситуації на міжбанківському і готівковому сегментах валютного ринку. Про це повідомила прес-служба НБУ.

Реклама

Зокрема, регулятор скасував заборону на купівлю іноземної валюти за наявності у клієнта на рахунках понад 100 тис. доларів США власних коштів. Раніше, за умови перевищення зазначеної суми, клієнт повинен був виконувати зобов'язання за рахунок власної іноземної валюти.

Крім цього, скасовані обмеження для фізичних осіб на переказ коштів за межі України для неторгових операцій. Раніше вони були обмежені сумою не більше 150 тис. грн на місяць (за винятком деяких випадків).

НБУ також дозволив банкам здійснювати операції з обміну іноземної валюти без обмежень щодо групи класифікатора іноземних валют і банківських металів як на міжбанківському, так і на міжнародному валютному ринку.

"Досі операції з обміну здійснювалися виключно в межах однієї групи класифікатора, за винятком операцій, що здійснюються: на міжбанківському та міжнародних валютних ринках для виконання зобов'язань за імпортними договорами, а також на міжнародних валютних ринках з купівлі іноземної валюти першої групи класифікатора за іноземну валюту інших груп ", – нагадали в регуляторі.

Реклама

За даними НБУ, зняття зазначених обмежень дозволить банкам і їхнім клієнтам більш гнучко управляти власною ліквідністю і позитивно вплине на регулювання валютної позиції банків.

В тренді
Відставка міністрів, земельний закон і зарплати в СБУ – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Владислав Криклій, Ігор Петрашко, Максим Степанов / Колаж "Сьогодні"
В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana

Зазначені зміни затверджені постановою правління №44 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів НБУ" від 30 травня 2017 року.

Скасування обмеження для фізичних осіб на переказ коштів за межі України в рамках неторгових операцій набуває чинності 12 червня 2017. Решта зміни вступають в силу з 31 травня 2017 року.

У той же час, з огляду на необхідність подальшої підтримки стабільності валютного ринку України, Нацбанк вирішив зберегти дію вимоги про обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті з-за кордону на користь юридичних осіб на рівні 50%.

Подальша лібералізація валютного регулювання буде здійснюватися за наявності сприятливих макрофінансових передумов і відповідно до Концепції нового валютного регулювання, відзначили в регуляторі.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти