"НБУ лишився незалежним": Данилишин назвав нові завдання центробанку

15 липня 2020, 11:51

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Рада Нацбанку розпочала підготовку важливого документа

Після звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ 3 липня Нацбанк залишився незалежним. Про це заявив глава Ради НБУ Богдан Данилишин.

Реклама

"І на незалежність НБУ ніхто не посягав. Відбулося 2 засідання Ради НБУ, яка розглянула цілий ряд актуальних питань діяльності Центрального банку і оцінок дій Правління. Правління виконувало свої законодавчо визначені функції. Тільки Рада НБУ може визначати Основи грошово-кредитної політики і більше ніхто. Це її Конституційна місія. І всякі розмови про посягання на незалежність – є тільки прагненням відволікти суспільну думку від політики, яка проводилась в період 2014-2020 років та проблем, що накопичилися як перед національним господарством так і банківською системою за останні роки", – написав Данилишин на своїй сторінці в Facebook.

Він уточнив, що 10 липня Рада НБУ почала підготовку Основних принципів грошово-кредитної політики на 2021 рік і середньострокову перспективу.

"На мою думку, Національним банком буде продовжено реалізацію політики гнучкого інфляційного таргетування, спрямованої на досягнення та підтримку цінової стабільності в Україні. Разом з тим, буде посилено збалансованість цілей Національного банку, та приділено більше уваги сприянню стійкому економічному зростанню, що є необхідним як на етапі виходу економіки з кризи, так і у період посткризового відновлення економічної активності. Про необхідність забезпечення такого балансу свідчить динаміка інфляційних процесів в Україні", – додав Данилишин.

Він пояснив, що річна інфляція у червні становила 2,4%, тобто залишилася набагато нижчою цільового значення (5% +/- 1 п.п.).

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

"Як свідчить сучасна практика діяльності багатьох центральних банків країн ЄС, у тому числі, найближчих до України країн – Польщі, Угорщини, гнучкість режиму інфляційного таргетування дозволяє центральному банку застосовувати широкий інструментарій монетарної політики, включаючи операції з державними цінними паперами, з метою не лише досягнення інфляційної цілі, але й ефективної підтримки реального сектору економіки та антикризових заходів Уряду​​​​​" , – резюмував Данилишин.

Як відомо, голова Нацбанку України Яків Смолій 1 липня написав заяву про звільнення і подав його президенту України Володимиру Зеленському. Смолій пояснив своє рішення систематичним політичним тиском. Правління Нацбанку при цьому закликало президента України, уряд і народних депутатів дати можливість банку виконувати свої функції. В Офісі президента, своєю чергою, заявили, що пріоритетом залишається забезпечення незалежності НБУ.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Сергій Марченко розповів, хто може стати новим головою Національного банку України. Також Марченко пояснив, що на Якова Смолія ніхто не чинив тиску, а була професійна дискусія:

Всі подробиці в спецтемі Відставка голови НБУ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти