НБУ послабив валютні обмеження

15 вересня 2016, 08:19

Люди зможуть зняти з рахунків більше доларів

В Україні збільшили ліміт зняття готівкової валюти з депозитних та поточних рахунків. Так, клієнти банків зможуть переводити через каси або банкомати валюти не більше ніж на 250 тис. грн (до цього ліміт становив 100 тис. грн). Така норма міститься в постанові Національного банку України (НБУ) №386, яка набуває чинності сьогодні, 15 вересня.
У НБУ розраховують, що зниження ліміту зміцнить довіру вкладників.

Реклама

Також, згідно з постановою, компанії-резиденти, які отримали кредити від нерезидентів, зможуть купувати валюту для погашення заборгованості навіть при наявності на їх рахунках власних коштів в інвалюті на суму понад $ 25 тис.

"Це буде дозволено тільки за умови цільового використання придбаних валютних коштів – якщо і придбана, і наявна власна інвалюта використовуватиметься для погашення таких зобов'язань", – уточнили в НБУ.

При цьому НБУ зберіг термін повернення валютної виручки 120 днів. Також в силі залишилася норма, що передбачає обов'язковий продаж 65% валютної виручки.

Тією ж постановою Нацбанк вирішив призупинити видачу індивідуальних ліцензій фізичним особам на перерахування інвалюти за кордон, в тому числі для здійснення інвестицій за кордон. Регулятор вважає, що такі інвестиції непродуктивні для економіки. Заборона не поширюється на операції, які здійснюються на підставі індивідуальних ліцензій НБУ, виданих до набуття чинності зазначеної постанови, тобто до 15 вересня цього року.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць
Реклама

У НБУ вважають, що пом'якшення обмежень не призведе до посилення волатильності на валютному ринку.

Як відомо, лібералізація валютних правил в Україні триває з початку червня. У Нацбанку зазначають, що мають намір продовжувати політику поступового зняття обмежень, якщо дозволить економічна ситуація.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти