НБУ оголошує війну "чорного" ринку валюти

6 травня 2015, 13:21

Всі обмінні операції планують повернути в законне русло

Рада Національного банку України (НБУ) поставив нову мету – в 2015 році повернути в легальну площину весь масив валютообмінних операцій у країні.

Реклама

Крім того, планується забезпечити стабільні межі коливань обмінного курсу за рахунок оптимізації монетарної політики, банківського регулювання і нагляду, ослаблення валютних обмежень, а також впровадження стимулюючих заходів для повернення валютної виручки експортерів у країну.

"У разі збереження девальваційного тиску – для стабілізації валютних очікувань і дотримання стійкої динаміки курсу – можливе використання режимів м'якою курсової прив'язки або керованого курсу", – такі оновлені Основні принципи грошово-кредитної політики на 2015 рік затвердила рада НБУ.

"У міру прогресу в досягненні основної мети грошово-кредитної політики (максимально можливого зниження інфляції – ред.), а також стабілізації банківської системи будуть вживатися заходи з підтримки діяльності уряду з відновлення економічного зростання", – наголошується в оновлених Основних принципах грошово-кредитної політики.

Рада НБУ уточнює, що така робота повинна концентруватися, насамперед, на розробці і реалізації програми активізації кредитування банками реального сектора економіки, а також у напрямку сприяння у виконанні урядом окремих зобов'язань в рамках програми співпраці з МВФ.

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс
Реклама

Верхня межа приросту грошової бази в поточному році, який в первинному варіанті Основних принципів від вересня 2014 передбачався на рівні до 20%, збільшено до 27%, або 90,8 млрд грн, що відповідає критеріям кількісними критеріями ефективності програми МВФ.

Нагадаємо, як неодноразово заявляла глава НБУ Валерія Гонтарєва, Україна вже не повернеться до фіксованого курсу долара, а валютні обмеження будуть скасовані після завершення очищення банківської системи і стабілізації курсової ситуації.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти