НБУ оголосив неплатоспроможним ще один банк

29 травня 2015, 12:36

Український професійний банк порушував законодавство

Національний банк України (НБУ) відніс столичний Український професійний банк (УПБ) до категорії неплатоспроможних. Відповідне рішення було прийнято 28 травня.

Реклама

"З метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів правління Національного банку України було змушене прийняти рішення про віднесення УПБ до категорії неплатоспроможних", – зазначили в Нацбанку.

В НБУ наголосили, що за результатами безвиїзного банківського нагляду були встановлені факти, які свідчили про здійснення УПБ ризикової діяльності, яка загрожувала інтересам вкладників та інших кредиторів банку, зокрема, погіршення якості активів, залежність від міжбанківських ресурсів, дефіцит ліквідних коштів. У зв'язку з цим НБУ відніс банк до категорії проблемних і призначив куратора.

Разом з тим, за оцінкою регулятора, в план фінансового оздоровлення банку не були включені заходи щодо поліпшення його ліквідності і акціонери не врахували зауваження Нацбанку про негайне фінансове оздоровлення банку. Тому фінансовий стан УПБ погіршився: банк не виконував своїх зобов'язань за міжбанківськими кредитами, порушував банківське законодавство, у тому числі нормативно-правові акти НБУ.

Крім того, в Нацбанк стали надходити численні скарги щодо невиконання або несвоєчасного виконання зобов'язань перед клієнтами.

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс
Реклама

Відповідно до законодавства України банк, віднесений до категорії неплатоспроможних, підпадає під юрисдикцію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який вводить тимчасову адміністрацію і призначає уповноважених осіб в цій фінансовій установі.


УПБ (раніше – Мебліпромбанк) заснований в 1992 році. Найбільшим його акціонером станом на 1 квітня 2015 був Український інвестиційно-фінансовий альянс (95,3902%), тоді як опосередковано істотною участю в банку володіли Єврофінанс (Київ) і компанія Lanex.Inc. (Панама), а також Євген Балушка.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти