НБУ назвав пріоретати своєї роботи

17 вересня 2014, 13:24

Регулятор затвердив Основні напрями грошово-кредитної політики на 2015 рік

Рада Національного банку Укрїни (НБУ) рекомендувала правлінню регулятора зосередитися на підтримці стабільності банківської системи та валютного ринку, а також підвищенні ліквідності Фонду гарантування фізичних осіб. Про це йшлося на засіданні ради 11 вересня, коли за підсумками обговорення рада затвердила Основні напрямки грошово-кредитної політики на 2015 рік.

Реклама

"Головним напрямком грошово-кредитної політики на 2015 рік має стати зниження показника приросту індексу споживчих цін (інфляції – Ред.) За рік до рівня близько 9%. Зростання реального ВВП в 2015 році передбачається на рівні 1%, приріст монетарної бази прогнозується на рівні 20%. Прогнозні значення угоди між відповідними органами державної влади України та Міжнародним валютним фондом в рамках програми stand-by", – зазначили члени ради НБУ, передає прес-служба регулятора.

Голова Нацбанку Валерія Гонтарєва, в свою чергу, запевнила, що НБУ рішуче налаштований дотримуватися прийнятих відповідно до програми МВФ зобов'язань.

В НБУ також зазначили, що стратегія грошово-кредитної політики в середньостроковій перспективі буде базуватися на застосуванні режиму інфляційного таргетування, реалізація якого буде грунтуватися на дотриманні таких принципів:

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
  • безумовної пріоритетності мети по ціновій стабільності та підпорядкування їй всіх цілей і завдань грошово-кредитної політики; 
  • тактичної гнучкості і орієнтації на досягнення середньострокових цілей; 
  • використання режиму гнучкого обмінного курсу, який передбачає визначення вартості гривні до іноземних валют на основі співвідношення ринкового попиту та пропозиції; 
  • перспективного характеру прийняття рішень; 
  • прозорості діяльності Національного банку України. 

Крім того, рада НБУ затвердила кошторис доходів і витрат Нацбанку: запланированно скорочення видаткової частини, зокрема, НБУ має намір позбутися непрофільних активів, скоротити витрати на утримання персоналу, адміністративно-господарські витрати тощо

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти