НБУ, МЕРТ, ФГВФО і Transparency International підписали Меморандум про співпрацю в сфері реалізації активів банків-банкрутів

24 червня 2016, 11:48

Ксенія Капустинська , Сергій Остапенко

Така угода дасть багато позитивних результатів, впевнені підписанти

Сьогодні, 24 червня, відбулося підписання Меморандуму щодо намірів співпраці в створенні в Україні прозорої та ефективної системи реалізації активів неплатоспроможних банків і банків, що ліквідуються. Свої підписи під документом поставили глава Національного банку України Валерія Гонтарєва, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін і глава правління Transperancy International Україна Андрій Марусов.

Реклама

На думку підписантів, результатом укладення меморандуму стане:

  • створення єдиних правил роботи організаторів торгів;
  • підвищення конкуренції за рахунок спрощення доступу всіх зацікавлених інвесторів до інформації про виставлені активи;
  • зростання надходжень від продажу, що дозволило ФГВФО повернути державні гроші, позичені для виплати компенсацій вкладникам банків-банкрутів;
  • відкритий доступ громадськості до інформації про результати торгів. "Ми зможемо показати людям всю інформацію, яку законом не забороняється публікувати", – зазначив заступник голови МЕРТ Максим Нефедов.
  • зниження корупційних ризиків. "Усі транзакції будуть відбуватися в одному місці, їх будуть бачити всі біржі, зареєстровані в системі", – сказав Нефьодов.

Він зазначив, що система вже на 95% готова до роботи з ФГВФО. Вже через кілька тижнів, за прогнозами Нефьодова, можуть відбутися перші продажі активів банків-банкрутів через ProZorro.

"Ми повинні продавати активи швидше, успішніше і прозоріше, ніж продавали", – підкреслив заступник голови МЕРТ.

За словами Нефьодова, система дуже схожа на ProZorro, але використовує термінологію Фонду гарантування, їх строки і враховує інші специфічні моменти.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс
Реклама

"Врешті-решт, це все означає, що більше вкладників, які постраждали в цій ситуації (очищення банківської системи – ред.), отримають компенсації, а навантаження на держбюджет знизиться", – зазначив він.

В результаті підписання Меморандуму будуть створені єдині правила роботи організаторів торгів. За рахунок спрощення доступу бірж і всіх зацікавлених інвесторів до інформації про виставлені на продаж активи, підвищиться конкуренція. У свою чергу це призведе до збільшення надходжень від продажу, що дозволить Фонду гарантування повернути державі кошти, запозичені для виплати відшкодування вкладникам, і в більш повній мірі задовольнити вимоги кредиторів неплатоспроможних банків. Крім того, буде забезпечено повноцінно відкритий доступ до інформації про результати торгів з реалізації активів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти