Названо купюри, які найбільше підроблюють в Європі

30 липня 2018, 11:40

На кожні 10 тисяч осіб припадає приблизно сім фальшивих банкнот на рік

Європейський центральний банк (ЄЦБ) у першій половині 2018 року вилучив з обігу 301 тис. підроблених євробанкнот – на 17,1% менше, ніж у жовтні-грудні 2017 року. У порівнянні з першим півріччям 2017 року кількість фальшивих купюр у країнах валютного блоку скоротилася на 9,1%.

Реклама

Найчастіше продовжують підробляти купюри номіналом 20 євро і 50 євро, на них припадає 83% виявлених фальшивок.

На третьому місці банкнота номіналом в 100 євро, частка якої в підробках становить 10,9%. Найрідше фальшивомонетники цікавляться купюрами 200 євро (частка – 0,8%).

"Імовірність отримати підроблену купюру зовсім не велика. Кількість фальшивок залишається вкрай низькою в порівнянні з кількістю справжніх банкнот в обігу, яка стабільно збільшувалася темпами, що перевищують зростання ВВП", – зазначає ЄЦБ.

Реклама

У 2017 році число євробанкнот в обігу зросла на 5,9%, а їхня вартість – на 4%. Всього в єврозоні понад 21 млрд купюр єдиної валюти сукупною вартістю понад 1,1 трлн євро.

За даними Бундесбанку, в I півріччі влада Німеччини вилучила 31,1 тис. фальшивих купюр номіналом 1,8 млн євро. Кількість підроблених євро зменшилася на 6,2%.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

"Статистично на кожні 10 тисяч осіб припадає приблизно сім фальшивих банкнот на рік", – заявив член правління Бундесбанку Йоханнес Беєрман.

У Німеччині найчастіше підробляють банкноти номіналом 50 євро, вони становлять 72% всіх фальшивок.

Разом з тим в Естонії за рік збільшилася кількість виявлених підробок для купюр номіналом 50 і 100 євро. При цьому підроблених монет в Естонії було знайдено на 20% менше, ніж роком раніше – тобто тільки в 39 випадках.

Реклама

Нагадаємо, тим часом в Україні в шість разів взросла кількість підроблених банкнот номіналом в 500 грн. В цілому, за рік було вилучено з обігу майже 10,5 тис. штук підроблених банкнот національної валюти на суму 3,6 млн грн. Втім, у порівнянні зі статистикою в ЄС, це дуже мало.

При цьому українська національна валюта має 17 ступенів захисту, але купюри все одно примудряються підробляти:


Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти