Нацбанк випустив "гроші УНР": з'явилися фото купюри зразка 1918 року

17 грудня 2018, 09:35

Банкноту забезпечили водяними знаками, але платіжним засобом вона не є

Реклама

Національний банк України (НБУ) випустить сувенірну неплатіжну банкноту "Сто гривень" за зразком "стогривеника", введеного в обіг 17 жовтня 1918 року.

"Ця сувенірна банкнота створена з нагоди 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр. І введення в обіг перших українських паперових грошей", - повідомили в прес-службі НБУ.

Нацбанк нагадав, що навесні 1918 року український уряд вирішив змінити назву вітчизняних грошей з "рублів" на "гривні", щоб підкреслити спадкоємність традицій держави з часів Київської Русі.

Банкноту номіналом 100 грн розробив і виконав Георгій Нарбут. На ній зображений великий пишний вінок з квітів, плодів, овочів, пшениці. З боків зображені жінка в національному костюмі зі снопом пшениці і серпом в руці і чоловік у фартусі, що спирається на молот, обвитий лавром. Написи на зворотному боці постають у великому картуші з рослинно-плодовим орнаментом, а по боках – декоративні колони. Завершує композицію тризуб в лавровому вінку
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Сувенірнабанкнота"Стогривень"виготовленанапаперізводянимзнаком(зображеннятризуба)врозмірах80на170мм.Стилізованізображенняукраїнськихпрапорівпідультрафіолетовимсвітломнабуваютьжовто-блакитногосвітіння.

"Тиражсувенірноїбанкноти-100тис.одиниць.Сувенірнабанкнотане єплатіжнимзасобом",-підкреслиливНБУ.

Раніше НБУ показавнайкрасивіші пам'ятнімонети року. Кращідизайнивизначилиу трьох номінаціях.

В тренді
Банк "Укрпошта" та антирекорд долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Колаж: "Сьогодні"
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки
Реклама

Також Нацбанк в 2018 році презентував монети шестикутної форми, випускякихбувприуроченийдо100-річчяНаціональноїакадеміїнаук.Цімонетипродаютьсятількивкомплекті.

ПрицьомуМонетному дворуУкраїнивиповнилося20років:


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти