Нацбанк розповів, коли підвищить облікову ставку: названа умова

2 травня 2020, 19:35

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Регулятор пояснив, які фактори можуть зупинити кредитування перспективних проектів

Національний банк України підвищить облікову ставку, якщо інфляція перевищить 6%. Йдеться про це в інфляційному звіті регулятора.

Реклама

Основним інструментом, за допомогою якого НБУ впливає на рівень інфляції, є облікова (ключова) ставка. В Україні зміна облікової ставки Нацбанку найбільше впливає на рівень інфляції через 9-18 місяців, зазначають у звіті фахівці НБУ.

"Проведення монетарної політики направлено на наближення темпів інфляції до середньострокової інфляційної мети 5%. НБУ прагне, щоб фактична інфляція не відрізнялася від цієї мети більш ніж на один процентний пункт в обидві боки", – йдеться в огляді Нацбанку.

У той же час НБУ орієнтується на прогноз інфляції і проводить активну політику з урахуванням не стільки поточних значень інфляції, скільки її найімовірнішої динаміки в майбутньому.

"Якщо прогнозована інфляція знаходиться вище цільового рівня, то для її зниження облікова (ключова) ставка підвищується для приведення інфляції до мети 5%. І навпаки: при більш низькому прогнозованому показнику інфляції в порівнянні з цільовим рівнем ключова ставка знижується", – наголошується в звіті НБУ.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Члени правління Нацбанку рішення щодо облікової ставки переглядають вісім разів на рік відповідно до опублікованого заздалегідь графіка. На засіданнях в січні, квітні, липні та жовтні рішення ухвалюються на основі нового макроекономічного прогнозу, нагадали в НБУ.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що 24 квітня НБУ знизив облікову ставку з чинної з 13 березня року 10%річних до 8%. Національний банк очікує подальшого зниження облікової ставки до 7% впродовж 2020 року, оцінюючи можливу швидкість руху до цієї позначки, Нацбанк враховуватиме хід переговорів з МВФ, розвиток ситуації з коронавірусом і темпи згортання карантинних заходів, а також антикризові заходи урядів і центральних банків інших країн.

У той же час Нацбанк побоюється, що за підсумками другого кварталу 2020 року ВВП України знизиться на 11%.

А новини "Сьогодні" розбиралися, скільки ще протягнуть українці без заощаджень. Детальніше про це дізнавайтеся з сюжету:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти