Нацбанк віднайшов, як простимулювати банки після карантину

5 червня 2020 18:43

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Банки можуть отримати регуляторне послаблення, проте не всі, а тільки "слухняні"

Національний банк України до червня 2021 року не застосовуватиме заходів впливу до банків і банківських групза порушення встановлених вимог щодо достатності капіталу, ліквідності, кредитного ризику, обмеження операцій між банком і пов'язаними з інвестором за субординованим боргом особами. Про це повідомила пресслужба Нацбанку.

Реклама

"Зберігається певна невизначеність щодо тривалості обмежувальних заходів і термінів, необхідних бізнесу для відновлення своєї діяльності і належного обслуговування кредитів. З огляду на це, ухвалення постанови сприятиме активній роботі банків з позичальниками з пошуку прийнятних шляхів врегулювання заборгованості", – сказала перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Відповідне рішення затверджене постановою правління НБУ №73 від 4 червня і діятиме до 1 червня 2021 року.

Щоправда, послаблення регулятор видав не всім.

Рішення діятиме тільки в разі, якщо порушення виникли через негативний вплив карантину та обмежувальних заходів на показники діяльності банку або банківської групи.

Реклама

І водночас не буде поширюватися на банки, які всупереч рекомендаціям НБУ виплатили дивіденди за 2019 рік.

При цьому Нацбанк здійснюватиме постійний нагляд за усуненням банками і банківськими групами порушень. З цією метою банки і відповідальні особи банківських груп протягом 30 календарних днів з дня порушення повинні подати Національному банку прийнятний план дій щодо їх усунення або програму капіталізації і щомісяця подавати звіти про її виконання.

В тренді
Ціни на автогаз знову побили рекорди на українських АЗС
Ціни на автогаз побили рекорди. Колаж "Сьогодні"

У той же час в процесі усунення порушень банк зобов'язаний дотримуватися встановлених обмежень в діяльності, зокрема, операцій з пов'язаними особами, розподілу капіталу, виплати додаткових винагород топ-менеджменту тощо.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що змінювати валюту і відкривати депозити пропонують в "Укрпошті". Відділення вже готуються надавати банківські послуги. Але за це ще має остаточно проголосувати парламент.

Але в Нацбанку – категорично проти. Пояснюють, вклади людей будуть не захищені від розтрати.

Реклама

Нагадаємо, в Україні, де обговорюються різні економічні сценарії, зростання економіки на 8-9% можливе при річному кредитуванні підприємців хоча б на 400 млрд грн. Таку оцінку в квітні 2020 року озвучив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко.

"Масовий доступ до фінансування є одним з дієвих механізмів розвитку економіки. Але кредитування не під 20% і не якимось окремим секторам, а кожен український підприємець повинен мати доступ до цього фінансування. Українська система повинна видавати підприємцям кредитів на рік хоча б на 400 млрд грн для того, щоб ми мали зростання економіки в 8%", – зазначив Петрашко.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти