Нацбанк переніс строки публікації звітності банків

17 квітня 2020, 21:45

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Карантинні заходи позначилися і на банківському секторі

Через карантин, викликаний коронавірусом, Національний банк України (НБУ) надав відстрочку банкам для публікації звітності. Про це повідомили в пресслужбі регулятора.

Реклама

Відповідні зміни передбачені постановою правління НБУ №51 від 16 квітня, яке набуло чинності 17 квітня.

"Відстрочка термінів дозволить підтримати банківську систему на час карантину і обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням коронавірусу COVID-19", – наголошується в повідомленні.

Зокрема, терміни публікації банками річної звітності за результатами зовнішнього аудиту перенесені з 31 березня до 19 червня.

Терміни публікації фінансової звітності, консолідованої фінансової звітності, звітів про управління разом з аудиторським звітом за 2019 рік, які раніше мали публікуватися до 30 квітня, банки зможуть оприлюднити протягом п'яти робочих днів після проведення загальних зборів акціонерів.

Реклама

Публікація проміжної фінансової звітності за перший квартал 2020 року перенесена з 30 квітня до 30 червня, консолідованої проміжній фінзвітності за перший квартал – з 30 травня до 30 липня.

Крім того, банкам дозволено не подавати до Національного банку фінансову звітність разом з аудиторським звітом, звіт про управління за 2019 рік, а також фінансову звітність за перший квартал 2020 року на паперових носіях за умови її розміщення на власних сайтах.

Також відстрочені кінцеві терміни щодо оприлюднення та подання звітності відповідальними особами банківської групи.

В тренді
Тиша перед бурею. Чому АЗС підвищать ціну дизпального й автогазу

Зокрема, планова публікація консолідованої звітності банківської групи та аудиторського звіту за 2019 рік передбачалася до 1 червня. Тепер дозволено опублікувати її протягом 30 робочих днів після оприлюднення річної фінансової звітності банку за 2019 рік.

Консолідовану звітність банківської групи та субконсолідовану звітність підгруп банківської групи й аудиторський звіт за 2019 рік дозволено не подавати на паперових носіях за умови їхнього розміщення на сайті відповідальної особи банківської групи.

Реклама

Проміжну консолідовану звітність банківської групи та проміжну субконсолідовану звітність підгруп банківської групи за перший квартал 2020 року дозволено не подавати на паперових носіях за умови її розміщення на вебсайті відповідальної особи банківської групи до 30 липня.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що Національний банк дав фінансовим установам додатковий час на адаптацію до нових вимог щодо розкриття інформації про послуги на сайтах і в рекламі.

Нагадаємо, в 2019 році обсяг проблемних кредитів в українських банкахуперше за останні роки опустився нижче рівня 50% і на 1 січня 2020 року становив 48,4%.

Тим часом як в умовах карантину протриматися бізнесу, щоб не довелося повністю закриватися, радять експерти:

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти