Нацбанк скасував заборону банкам купувати валюту за дорученням клієнтів

25 лютого 2015, 21:21

Спочатку НБУ в умовах падіння гривні заборонив банкам здійснювати купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів

Національний банк України (НБУ) пом'якшив введені в середу постановою №130 обмеження на валютному ринку і скасував заборону уповноваженим банкам здійснювати купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів 26-го і 27-го лютого.

Реклама

Відповідні поправки в постанову №130 від 24 лютого внесені постановою правління НБУ №131 від 25 лютого, яка опублікована на його сайті у середу ввечері і набуває чинності з 26 лютого.

Крім того, скасована ще одна норма 130-ї постанови, згідно з якою банки мали право здійснювати власні операції з купівлі безготівкової іноземної валюти за гривні в межах установлених лімітів відкритої валютної позиції в сумі, що не перевищує 0,5% розміру регулятивного капіталу банку (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ), протягом одного робочого дня.

У той же час залишена в силі норма про збільшення з трьох до чотирьох операційних днів терміну, після закінчення якого зарахована на спецрахунки гривня може бути спрямована на купівлю іноземної валюти або можуть бути здійснені авансові платежі в іноземній валюті за імпорт на суму понад $50 тис. (перехід від режиму "Т+2" на "Т+3").

Таким чином з четверга попит на валюту повернеться на міжбанківський ринок. У середу в умовах різкого падіння попиту і норми про обов'язковий продаж 75% валютної виручки Нацбанк викупив на ринку близько $80 млн за офіційним курсом 28,046032 грн/$1. Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва заявила, що ці кошти будуть спрямовані на інтервенції в наступні дні, коли попит повернеться на ринок.

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
Реклама

Як повідомлялося, спочатку НБУ в умовах падіння гривні заборонив банкам здійснювати купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів (у тому числі із заяв, які були подані до 25 лютого) з 25 лютого до 27 лютого 2015 року включно.

Прем'єр Арсеній Яценюк піддав різкій критиці це рішення Нацбанку, потрактувавши його №130 як закриття міжбанку. У свою чергу В. Гонтарєва пояснила його введеною на початку тижня посиленою перевіркою імпортних контрактів, що вимагає від Нацбанку додаткових ресурсів, коштів і часу на верифікацію операцій.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти