Нацбанк послабив "валютні лещата": важливе для експортерів обмеження пом'якшили

6 лютого 2019, 10:42

У перспективі норму продажу валютної виручки планують скасувати повністю

Реклама

З 1 березня 2019 року Національний банк України (НБУ) знизить норму, яка зобов'язує експортерів продавати валютну виручку. Про це заявив заступник голови НБУ Олег Чурій.

Так, граничний обов'язковий продаж валюти знизиться до 30%. До 1 березня експортери зобов'язані продавати 50%.

"З 1 березня ми знижуємо розмір обов'язкового продажу з 50 до 30%. Також дозволимо репатріацію дивідендів за 2018 рік. Поки що діє максимальна сума репатріації в місяць 7 млн ​​євро", – сказав Чурій.

Крім того, юридичні особи зможуть купувати валюту під імпортні контракти день в день без попереднього резервування коштів, тобто НБУ скасовує так зване "правило Т + 1".

Як повідомлялося, в подальшому норму обов'язкового продажу валютної виручки експортерами планують скасувати повністю. Це передбачено переходом на нову систему валютного регулювання.

Реклама

Поступова лібералізація на валютному ринку починається з 7 лютого 2019 року, зі вступом в силу нового закону "Про валюту". Документ замінить собою чинний досі Декрет про валютне регулювання 1993 року. Разом зі вступом документа в силу також пом'якшуються деякі старі "валютні заборони":

  • граничні терміни розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів збільшуються вдвічі – до 365 днів;
  • вводиться автоматизована система електронних лімітів на зміну індивідуальних ліцензій на окремі валютні операції з переказу резидентами коштів за кордон;
  • спрощується валютний нагляд за операціями купівлі і переведення іноземної валюти до 150 тис. грн в еквіваленті;
  • розширюється перелік доступних валютних операцій клієнтів з банками, зокрема, дозволяється проведення валютних свопів і безпоставочних форвардів;
  • стає можливим онлайн-покупка фізичними особами іноземної валюти та банківських металів в межах 150 тис. грн в еквіваленті в день;
  • дозволяється придбання юридичними особами банківських металів без фізичної поставки в 150 тис. грн в еквіваленті на день;
  • дозволяються перекази фізичних осіб за кордон до 150 тис. грн без відкриття рахунку.

В НБУ неодноразово попереджали, що при знятті валютних заборон будуть керуватися станом економіки України.

Читайте на сайті "Сегодня" детальніше про те, що закон про валюту змінить для простих українців.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти