Нацбанк змінив порядок розрахунку та встановлення курсу долара

27 березня 2015, 09:18

Нововведення починають діяти з 31 березня

З 31 березня 2015 офіційний курс гривні до іноземних валют і курсу банківських металів (далі – офіційний курс гривні), щодо яких передбачено щоденне встановлення офіційного курсу, буде встановлюватися в кінці робочого дня і починати діяти з наступного робочого дня. Про це повідомляє НБУ в facebook.

Реклама

"З цієї ж дати офіційний курс гривні:

встановлений на останній робочий день тижня або в передсвятковий день, буде діяти протягом наступних вихідних чи святкових днів;

встановлений в останній робочий день тижня або в передсвятковий день, починати діяти в перший робочий день наступного тижня чи в перший післясвятковий робочий день.

до іноземних валют, за якими передбачено встановлення офіційного курсу раз на місяць, буде встановлюватися в останній робочий день місяця, і буде діяти з першого до останнього числа наступного календарного місяця.

Реклама

Повідомлення про встановлення офіційного курсу буде публікуватися в день його установки до 18 годин на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України", – говоритися в повідомленні.

Як відомо, чинний на сьогодні порядок передбачає, що офіційний курс гривні встановлюється та публікується в середині робочого дня і діє з моменту його встановлення.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

"З 31 березня 2015 розрахунок офіційного курсу гривні до долара США буде здійснюватися як середньозважене значення курсу гривні до долара США за всіма укладеними договорами за його купівлі та продажу на умовах "тод", "том" і "спот" в день встановлення офіційного курсу за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України", – говоритися в повідомленні.

"Чинний на сьогодні порядок передбачає розрахунок офіційного курсу гривні до долара США як середньозважене значення не по укладених договорах, а за операціями поточного дня.

Тобто тепер в розрахунок приймаються угоди, укладені в минулі дні, але з датою валютування поточного дня. Тоді як угоди, укладені на поточний день, з більш пізньою датою валютування в розрахунок не беруться", – зазначають в НБУ.

Реклама

У Нацбанку зазначають, що зазначені нововведення повністю відповідають зобов'язанням України, узятим у рамках Програми розширеного фінансування EFF.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти