На що звернути увагу при оформленні кредиту?

20 листопада 2019, 16:52

Актуально

Споживчий кредит сьогодні став хорошою можливістю поліпшити якість життя і побуту, але важливо знати, на що звернути увагу при виборі кредиту та фінансової установи

Грошові позики допомагають нам втілювати наші мрії та жити сьогоднішнім днем. За останні 10 років в Україні відбувся сплеск споживчого кредитування. Багато людей із задоволенням скористалися можливістю придбання товарів та послуг, повертаючи гроші за них частинами. Але не всі знають, на що потрібно звернути увагу при виборі кредиту та фінансової установи. Існує багато підводних каменів, які можуть зробити кредит невигідним. Давайте розглянемо більш детально основні моменти, які потрібно враховувати при виборі кредитної пропозиції.

Реклама

У першу чергу, кожен споживач має знати свої права, що вказані у Законі України "Про споживче кредитування". Це:

  • Право на отримання вичерпної інформації про умови кредитування перед укладенням договору;
  • Право відмовитися від кредитного договору протягом 14 днів з моменту укладення;
  • Право раз на місяць отримувати інформацію про стан виконання зобов'язань та розмір заборгованості;
  • Право достроково повернути кошти без додаткових платежів;
  • Право на обмеження розміру пені за простроченим зобов'язанням у розмірі 15% від суми боргу та загальної суми штрафів і пені — половиною суми отриманих кредитних коштів.

Закон України "Про споживче кредитування" підвищує рівень захисту позичальника у правовідносинах з позикодавцем. Позичальник має можливість отримати більше інформації про кредит, що дозволяє оцінити його реальну вартість.

Паспорт споживчого кредиту

Споживач повинен знати загальну вартість кредиту до підписання кредитного договору. Менеджер зобов’язаний видати вам паспорт споживчого кредиту, у якому мають бути такі пункти:

  • Процентна ставка
  • Комісія за видачу
  • Щомісячна комісія
  • Комісія за відкриття банківського рахунку
  • Всі додаткові платежі (за видачу довідок, інші платні послуги, пов'язані з обслуговуванням кредиту)

Термін кредитування

Чим більший термін, на який ви берете кредит, тим менше грошей ви повертаєте щомісяця. Однак пам'ятайте, що в цьому випадку підсумкова переплата буде набагато більша, ніж у випадку з короткостроковими позиками. Вибирайте мінімальні, але комфортні терміни виплат, які не змусять економити кошти на повсякденних потребах. Kredobank пропонує кредит готівкою до 500,000 гривень на вигідний термін від 6 місяців до 5 років без прихованих комісій та переплат.

Види погашення кредиту

Реклама

Існує два види виплат: ануїтетний (рівними сумами) і класичний (на початку терміну розміри платежів вище, але з кожним новим періодом вони зменшуються). Ануїтетний вид погашення – оптимальний варіант для короткострокової позики. Головна перевага в тому, що щомісячні виплати фіксовані, тому не потрібно кожного разу звертатися за розрахунками. Обираючи кредит готівкою від Kredobank, ви сплачуєте фіксований щомісячний платіж та фіксовану ставку протягом всього терміну кредитування.

В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют Нацбанку
Курс долара в Україні завмер
В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту
В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют

Дострокове погашення боргу

Відповідно до чинного законодавства Україні, ніяких обмежень по достроковому погашенню кредиту бути не може і не повинно. Банк не має права перешкоджати вам в бажанні швидше скинути з себе тягар кредиту, а тим більше стягувати за це якусь комісію. Незалежно від суми та терміну позики ви зможете погасити споживчий кредит від Kredobank у будь-який час без штрафів та комісій.

Страхування життя

Розповсюдженою практикою серед багатьох фінансових установ є нав’язування різноманітних програм страхування життя і здоров'я позичальників як обов'язкової умови. У більшості випадків про наявність страховки позичальників просто не попереджають, і тільки уважно прочитавши договір, людина дізнається, що кожен місяць повинна платити банку додаткові гроші за своє страхування. Пам'ятайте, що згідно із законом ніхто не може вас змусити страхувати своє життя. У кредит готівкою від Kredobank не входить страхування життя та інші приховані платежі.

Зберігайте документи

До закінчення вашого кредитного терміну обов'язково зберігайте всі квитанції про оплату, а після виконання кредитних зобов'язань не забудьте взяти документ, який підтверджує, що кредит погашений. Зберігайте його мінімум 3 роки.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти