Шахраї за минулий рік вкрали з банківських карток українців 339,13 мільйона гривень – експерти

18 лютого 2017, 08:47

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Що відбувається в світі банківських послуг і чому українці користуються картами все активніше, хоч банкоматів стає все менше

Українські споживачі все активніше використовують банківський пластик, і існує потужний посил для подальшого розвитку карткових платежів. Незважаючи на наслідки грандіозного "банкопаду", який спостерігається у нас в останні роки, і помітну активізацію різного роду шахраїв, все більше українців обирають безготівкові платежі.

"Обсяги безготівкових операцій на ринку – важливі показники прозорості будь-якої національної економіки. Для банків же карткові платежі, на відміну від операцій з готівкою, – менш ризикові та витратні. Відповідно, більш активний розвиток ринку безготівкових платежів залишається одним із важливих завдань для українського фінансового сектора, – говорить заступник голови правління банку "Кредит Дніпро" Андрій Мойсеєнко. – Банки в минулому році продовжували розвивати всілякі мотиваційні програми та проекти для власників платіжних карт, приєднувалися до різних акцій платіжних систем. Подібні тенденції будуть відбуватися і в цьому році".

"Сегодня" дізналася, що зараз відбувається на ринку цих банківських послуг
.

Реклама

ЕКСПЛУАТУЄМО КАРТИ АКТИВНІШЕ

Природним наслідком потрясінь в банківській системі (зокрема, активного "проріджування" банків) мало стати зменшення числа банкоматів і кількості платіжних карт на руках у населення. Так і сталося. Точних даних по всьому ринку поки немає, але є опублікована Українським процесинговим центром інформація, що стосується банків, які він обслуговує. За цими даними, в 2016 році кількість АТМ знизилося на 5%, а платіжних карт стало менше на 6%. Але незважаючи на це, загальна кількість транзакцій по платіжних картах збільшилася на 14%. Тобто те, що залишилося, ми експлуатували з помітно більшою інтенсивністю.

КУПУЄМО. Справа в тому, що консервативна свідомість українців таки перебудовується з "гроші в гаманці – надійніше" на використання переваг сучасних форм розрахунків, пояснюють експерти. Восени минулого року компанія GFK Ukraine провела дослідження Cashless Market Overview, націлене саме на з'ясування нашого ставлення до безготівкових розрахунків. Виявляється, розраховуватися карткою за покупки для українців – справа вже звична. Причому 78,5% опитаних вказали, що вони оплачують карткою товари і послуги не тільки в магазинах, але і в інтернеті. За рік до цього таких прихильників фінансового прогресу було трохи менше (77,3%). Правда, є ще 12,4% власників карток, які уникають оплати в інтернеті. Майже в два рази менше стало тих, хто використовує карту тільки для зняття готівки – з 7% до 3,7%.


Всьогож,за інформацієюУПЦ,в 2016 роцікількістьпокупок,оплаченихза допомогоюплатіжнихкарт,збільшиласяна 42%.
"Сьогодні,за оцінкамиекспертів,більше третиниплатежіввнашійкраїніздійснюєтьсябезготівковимшляхом",-говоритьАндрійМойсеєнко.

ЗАОХОЧУЮТЬ. Банкинамагаютьсязаохотитинаскористуватисяпластикомщеактивніше.

"Практичновсіучасникифінансовогосекторапропонуютьсвоїмклієнтам-власникамкарттічи іншіпрограмилояльності,які б мотивувализдійснюватиякомогабільшебезготівковихоперацій,-розповідаєАндрійМойсеєнко.-Цеможебутиcashbackабонарахуваннябонусів.Доситьпоширенимизалишаютьсяпартнерськіпрограмибанківзторговимимережами,АЗС,авіаперевізниками,мережамикафеіресторанівта іншими".

Наприклад,одинзбанківзарозрахункипреміальними карткаминараховуєбонуснібали,якіможнаобмінятинаоплатурахунківвкафеіресторанах,покупкуавіаквитківбудь-якогоавіаперевізника.
"Насьогоднішнійденьбанківськакарта-цевжене простоплатіжнийінструмент,абагатофункціональнийфінансовийпомічник,здатнийдопомагатиекономитиіпримножуватикоштиклієнта.Самевцьомунапрямкуібудутьрозвиватисятрендиринкубанківськихкарт",-стверджуєМойсеєнко.
Реклама

ШАХРАЇ ПРАЦЮЮТЬ ВСЕ БІЛЬШ УСПІШНО

Хто дійсно в минулому році активно попрацював, так це шахраї. Як повідомила на прес-конференції заступник директора Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олеся Данильченко, в порівнянні з 2015 роком сукупний дохід шахраїв збільшився в чотири рази – до 339,13 млн грн. При цьому серед усіх видів шахрайства лідирує так званий фішинг. Мета аферистів – отримати в інтернеті дані платіжної карти людини: ПІБ, номер карти, тризначний код підтвердження СVV, пін-код і ін. Для цього шахраї створюють інтернет-сайти, зовні практично не відрізняються від оригінальних порталів платіжних сервісів, банків, інтернет-магазинів та інше."

Длябезпечнихоплатвмережіобмежтевикористаннякарткиабозамовтевбанкуіншу-спеціальнодлятакихрозрахунків-радитьголовний спеціаліствідділупротидіїкіберзагрозамбанкуПУМБОлександрСавченко.-Такожвстановітьлімітинаопераціївінтернеті,банкоматахтаторговихточках-їхзгодомможнаміняти,використовуйтеінтернетонлайн-банкінг.Підключіть,поможливості,додатковіпослуги:SMS-інформуваннятапротоколбезпеки3D Secure".

Не переводьтекоштинезнайомимлюдям, не робітьпередоплатутощо.

Сплачуйтелишеназнайомих,перевірених,зпозитивнимивідгукамиінтернет-сервісах.Дляцьогопередпочаткомоплати,якрекомендуєОлександрСавченко,перевіртесайт,наякомувихочетездійснити оплату, на сайті http://ema.com.ua.
Єіхорошіновини-зніматигрошічерезбанкоматсталобезпечніше.Згідно з данимиЕМА,числовипадківустановкирізнихпристроївнабанкоматахзнижуєтьсярікзароком.У 2014 роцібулозафіксовано215такихвипадків,в2015-му-99,ав 2016році -71випадок.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти