Мобільний банкінг в Україні чекають великі зміни

13 листопада 2016, 11:00

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Можна буде дізнаватися за відбитками пальців, чатитись з співробітниками банку, оплачувати безконтактно і замовляти продукти і послуги

Ось сидиш в редакції, занурений в черговий текст, і раптом чуєш, як тут і там мобілки одна за одною весело повідомляють про смс. А слідом за цим йде хвиля радісних вигуків співробітників: на картковий рахунок "впала" зарплата. І ти вже продовжуєш працювати зовсім з іншим настроєм і планами на найближче майбутнє. Так просто, так зручно, так звично – а як взагалі без цього? Що може бути природніше смс про кожне зняття з рахунку – чи то отримання готівки в банкоматі, або оплата карткою в магазині, або якийсь із "автоматичних" платежів – за банківське обслуговування, наприклад?

Реклама

БЕЗ ВИБУХУ.Як не дивно, навіть такі елементарні можливості мобільного банкінгу радують сьогодні далеко не кожного власника рахунку. Виявляється, ще не всі банки в Україні всерйоз взялися за розвиток цього напрямку. І навіть у тих, хто ніби як намагається, далеко не всі носії банківського пластику серед клієнтів підключені до відповідних мобільних сервісів. Крім того, як відомо, автоматизація порядку збільшує порядок, а автоматизація хаосу плодить хаос жахливих розмірів. Так і з мобільними функціями: судячи з відгуків користувачів, долучається до мобільного банкінгу, деяким фінустановам для початку непогано б навести елементарний порядок у своїй офлайн-роботі. Наприклад, якщо людині потрібно витратити мало не тиждень, щоб отримати можливість користуватися мобільним сервісом, це суперечить самій ідеї "мобілізації". "Розвиток мобільного банкінгу в Україні навряд чи можна назвати вибуховим або революційним, – розповідає директор департаменту цифрового бізнесу Platinum Bank Олександр Овчарук. – Навіть впровадження 3G, всупереч очікуванням, не привело до стрімкого розвитку даних послуг. Процеси, які зараз відбуваються в сервісах мобільного банкінгу, скоріше можна назвати зваженими і такими, що стабільно розвиваються. Основні учасники ринку пильно стежать за появою новинок на інших ринках і, щоб уникнути витрат на експерименти, оцінюють, що з цього зможе "злетіти" в Україні".

-1_62

ТАКІ РІЗНІ ПОСЛУГИ

Засловами"мобільнийбанкінг"можутьховатисяабсолютнорізніможливості.Наприклад,водномувідомомубанкуцемає на увазіотриманнясмспрозарахуванняізняттякоштівзкартковогорахунку,атакож-отриманняза запитомтакоїінформації:балансрахунку,переліккартікартковихрахунків,п'ятьостанніхопераційпорахунку,аще-блокованісуминарахунку.Крімтого,таксамоможназаблокуватисвоюплатіжнукарту,якщоїївикралиабовипідозрюєтепроведенняшахрайськихоперацій.

Реклама

Віншому банкузісвогомобільноговиможетездійснюватиперекази,шукати найближчевідділенняабобанкоматнакарті,змінюватисяповідомленнямизбанком.Успискуфункційвідтретьогобанкуприсутнітакожісторіяопераційпокожній карті,швидкіплатежізпоточнихрахунківабоплатіжнихкартза збереженимишаблонами,управлінняіпоповненнядепозитів.

ЗА ШАБЛОНОМ.До речі,згаданішвидкіплатежіза збереженимишаблонами-цевтомучислііоплатакомунальнихпослугтаіншихчастозустрічаютьсяплатежів.Деякібанкицюможливістьвказуютьокремо-дляне надтодогадливихклієнтів.Так самоякінадаютьокремуфункціюстворенняшаблонівплатежівірегулярнихплатежів.Вповнийперелікпослугвходитьтакожоплатаінтернетуімобільногозв'язку,управліннялімітамиза своїмикартковими операціями,ініціаціявипускудодатковихкарт.

В тренді
Рано ховати: курс біткоїну різко впав, але це не кінець ралі

Здавалосяб,цевсещоможнавзагаліпридумати.Але ж ні!Єтакідодаткимобільногобанкінгу,якідозволяютьзамовититаксі,купитиквиткинатранспортіпридбатиіншітовариабопослуги.

ЧОГО ЧЕКАТИ ВІД МОБІЛЬНОГО БАНКІНГУ

На це питання в прес-службі одного з банків нам відповіли так: "Розвиток безконтактних платежів на основі NFC, доступ в мобільний банкінг на основі сканування відбитку пальця". NFC (від Near Field Communication – бездротовий зв'язок близького дії) – це те, що дозволяє здійснювати безконтактний обмін даними між пристроями, розташованими на невеликих (до 10 см) відстанях один від одного. У нашому випадку мова йде, наприклад, про спілкування стільникового телефону і зчитувального терміналу в магазині або будь-якому місці, де вам треба сплатити послугу або товар. Зрозуміло, що для справжнього повсюдного розвитку цього сервісу одного бажання банків недостатньо – треба, щоб такі термінали з'явилися на кожному кроці. Що стосується ідентифікації скануванням відбитка пальця, то Олександр Овчарук теж виділяє його як один з основних напрямків розвитку. Тут чисто об'єктивним обмеженням є і те, що сама функція сканування відбитків поки що реалізована тільки на вузькому переліку моделей смартфонів.

Реклама

"Вцілому,знайцікавішихтенденційябвиділивпрагненнянаблизитибанкінгдонайбільшзвичногоспособуспілкуваннясучасної людини,такогоякмесенджери,соціальнімережі.Банкмайбутнього-це небанкзбезліччюмобільнихдодатків,абанк,якийдозволяєвиконатипотрібнуклієнтуопераціювзручномуформаті.уцьомупланіцікаваможливістьінтеграціїбанківськихдодатківпрямовiMessageнаiPhone.Упевнений,щоцю тенденціюпідтримаєіGoogle",-говоритьОвчарук.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти