Ломбарди та страховки за новими правилами: в Україні запрацював фінансовий "спліт"

1 липня 2020, 12:58

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Небанківські фінустанови потрапили під крило Нацбанку

Відсьогодні, 1 липня, в Україні набув чинності так званий закон про "спліт". Тобто з цього моменту регулювати діяльність небанківських фінансових компаній і контролювати їх роботу починає Національний банк України (НБУ).

Реклама

До небанківських фінансових компаній належать ломбарди, кредитні спілки, страхові та колекторські компанії, а також багато інших, які мають справу з грошима населення.

"Починається новий етап розвитку небанківського ринку, який несе як великі можливості для ринку і для споживачів, так і великі виклики. "Спліт"- одна з найбільших реформ на фінансовому ринку і одна з найскладніших, адже вона вимагає одночасно і трансформації Нацбанку, і переналаштування учасників ринку, а також паралельного напрацювання концепцій розвитку кожного сегмента небанківського фінансового ринку", цитує голову регулятора Якова Смолія пресслужба НБУ.

Реклама

У НБУ пояснили, що "спліт" дає Нацбанку можливість комплексніше та ефективніше забезпечувати фінансову стабільність. До того ж, нововведення потрібні для подальшої інтеграції України в ЄС і укладання нормативної бази у відповідність з міжнародними стандартами.

"Метою Нацбанку є формування платоспроможного, стійкого, конкурентного ринку небанківських фінансових послуг в Україні з належним захистом прав споживачів цих послуг і клієнтів фінансових установ", – пояснила перша заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Для досягнення цієї мети Національний банк визначив такі першочергові завдання:

В тренді
Працевлаштування в Україні: кому легше знайти роботу за фахом (відео)
  • створення і впровадження інтегрованої моделі регулювання і нагляду за фінансовими ринками;
  • реформування і розвиток небанківського сектору за провідними міжнародними практиками, Угодою про асоціацію між Україною та ЄС та іншими міжнародними зобов'язаннями України;
  • відновлення довіри до ринку небанківських фінансових установ;
  • посилення захисту прав та інтересів споживачів фінансових послуг;
  • розвиток фінансових інструментів та інфраструктури ринку.

Також НБУ планує підготувати ще низку законів, які допоможуть виконувати ці завдання.

Захист прав споживачів

"Цей напрямок діяльності передбачає роботу зі зверненнями громадян до НБУ і систематизацію виявлених порушень та ключових недоліків в роботі небанківських фінансових установ та оперативного реагування на них", – відзначили в НБУ.

Реклама

Крім цього, буде регулюватися чесність реклами та повнота розкриття інформації про послуги, з'являться нові вимоги до такої реклами і до даних, які публікуються на сайтах страхових компаній, ломбардів і тощо.

Читайте також: "Безвідсоткові кредити" скасовуються: банки в Україні поміняють деякі правила

Також НБУ пропише рекомендації небанківським фінустановам щодо ефективної обробки скарг клієнтів.

Нагадаємо, що слово "спліт" (split – англ. "розщеплення", "поділ") в українських реаліях означало скасування Національної комісії фінансових послугі поділ її повноважень між Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку (контроль ринку цінних паперів і недержавних пенсійних фондів) і Нацбанком (ринки небанківських фінансових установ).

Детальніше про те, що передбачає новий закон, читайте на сайті "Сьогодні" – "Кредит не дорожче 200% і "етичний кодекс" для колекторів: як нові правила НБУ вплинуть на українців".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти