Курс долара в Україні різко зміниться: прогнози експертів

13 вересня 2016, 08:35

Олександр Литвин

Кредитний транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ), як вважають експерти, дозволить гривні зміцнитися

ВУкраїніпіслядекількохтижнівдевальвації"падіння"курсугривнісповільнилося.Якпояснюютьексперти,найімовірнішевалютнийриноквідреагувавна новинупро те,щовже 14вересняМВФприймерішенняпро черговийкредитний траншдляУкраїни.Сайт"Сегодня.ua"з'ясував,щобудезкурсомнаціональноївалютивцьомуроцііяккредитнийтраншдопоможегривні.

Що відбувається з курсом: девальвація позаду

Реклама

"Прискоренадевальваціягривні,якабулапопереднічотиритижні,вжепозаду",-розповідаєстаршийаналітик"Альпарі"ВадимІосуб.Ще 6вересня офіційнийкурсдоларадосягпозначкив26,78гривні,а 12вересняопустивсядо26,67гривні.

"Прискоренадевальваціягривні,якабулапопереднічотиритижні,вжепозаду",-розповідаєстаршийаналітик"Альпарі"ВадимІосуб.

Прицьомуз 5 вереснякурсвирісна0,1%.Середньозваженийкурсдоларанаміжбанку,за данимирегулятора,знизивсязацей же часз26,78до26,66гривні,абона0,4%.

"Починаючи з середи, гривня зміцнювалася до долара на всіх сегментах ринку. Причину її зміцнення слід шукати там же, де знаходилася причина попереднього падіння гривні, – у взаєминах з МВФ. Ще на позаминулому тижні з'явилася інформація про те, що МВФ розгляне питання про кредит Україні. На початку тижня з'явилася дата, 14 вересня, проте на сайті МВФ підтвердження цьому не знайшлося. І лише коли в середині тижня МВФ скорегував свій розклад, і на сайті організації стало значитися обговорення України на цю дату, падіння гривні змінилося рухом в зворотну сторону", – коментує Вадим Іосуб.

"На початку тижня з'явилася дата, 14 вересня, проте на сайті МВФ підтвердження цьому не знайшлося. І лише коли в середині тижня МВФ скорегував свій розклад, і на сайті організації стало значитися обговорення України на цю дату, падіння гривні змінилося рухом в зворотну сторону", – коментує Вадим Іосуб.

Відзначимо,практичновсе літовУкраїнібувстабільнийкурсгривні.Коливаннявалютивідбувалосяу вузькомукоридорівкількакопійок.Алез 15 серпнягривняпочаладевальвувати,подолавши"психологічнупозначку"в25гривень.

Реклама

ЗасловамиголовногоаналітикаConcorde CapitalОлександраПаращія,причиндля"осінньоїдевальвації"кілька:доводитьсязакуповувати великукількістьімпортногогазу,гаситивалютнікредити,крімтогопопитнавалютномуринкувцейперіодзростає,апропозиціязалишаєтьсянатомужрівні.Врезультатігривняпомітно"худне".

Чомудолардорожчаєвосени:

  • доводитьсязапасатисяімпортнимгазомдоопалювальногосезону(близько8 млрдкубометрівгазузадруге півріччя);
  • українціскуповуютьвалюту(попитзбільшитьсяна10%);
  • доводитьсяактивніше"гасити"іноземнікредити;
  • затримкатраншувідМВФ.

УНаціональномубанкупояснили:фундаментальнихпричиндляпадіннянацвалютинемає,адоларвУкраїнідорожчаєчерезсезонного фактораізагостренняситуаціїнавколоКримуінаСходікраїни."Це(сприятливаобстановка,-прим.ред.)забезпеченострімкимпадіннямтемпівінфляції,високимурожаємзерновихіпозитивноюкон'юнктуроюнасвітовихринкахсталіізалізноїруди",-повідомляютьвпрес-службіНБУ.

Що буде з курсом гривні

На думкувиконавчогодиректораМіжнародногофондуБлейзераОлега Устенка,якщоУкраїнаотримаєкредитнийтранш,курсдокінцярокубудеколиватисявмежах25-27гривень.У тойжечасаналітики"Альпарі"уточнюють,вжедокінцяцього тижнядоларможеподешевшатинаоднугривню-26,6гривні,аякщотраншу небуде,топодорожчатидо27,7гривні.

"Курсбудезалежативідрезультатіврозглядурезультатів останньоїмісіїМВФРадоюцієїорганізаціївсереду.Прогресвцьомупитанніможепризвестидо зниженнядоларане меншеніжнаоднугривню,анегативне рішенняпризведедойогозростанняприблизнонастількиж.Змоєїточкизорунайбільшімовірнийперший,оптимістичнийсценарій",-говоритьВадимІосуб.

"Курсбудезалежативідрезультатіврозглядурезультатів останньоїмісіїМВФРадоюцієїорганізаціївсереду.Прогресвцьомупитанніможепризвестидо зниженнядоларане меншеніжнаоднугривню,анегативне рішенняпризведедойогозростанняприблизнонастількиж", – прогнозує експерт. 

Реклама

УНаціональномубанкутакожвпевнені,щокредитвідМВФдозволитьзміцнитисянаціональній валюті."Надходженнякоштіввіднихсприятливопозначитьсянаплатіжномубалансіістимулюватиме прискоренняекономічногозростання.В той же часпозитивнерішенняФондуусунепсихологічний тискнавалютнийринокіпідтримаєтенденціюдо зменшенняволатильностікурсугривні,першіознакиякогоспостерігаютьсяпротягомостанніхднів",-вважаютьвНацбанку.

ОлександрПаращійвважає,що швидшедоларподорожчаєдо27гривень,тимкраще.Аналітикупевнений,щовищецієїпозначкикурсне підніметься,атраншвідМВФтількисповільнитьдевальвацію.

Довгострокові прогнози

Убюджетіна 2016рікКабмінзаклавкурсдоларавмежах24,1-24,4гривень.Однакужевтравні,формуючицінинагаз,МіністерствоекономічногорозвиткуіторгівліУкраїни заклавкурс26,7гривеньзадолар(на думкувідомства,такийбудекурсдокінцяроку).Проектбюджетунанаступнийрік,яккажеміністрсоцполітикиАндрійРева,зареєструютьу ВерховнійРаді15 вересня.Урезолюціїдобюджетучиновникивказали,щокурснаціональноївалютиповідношеннюдо доларав 2017-му сягне позначки27,2гривні.

АмериканськаінвестиційнакомпаніяGoldman Sachsпрогнозуєкурсгривнінакінець2016 року урівні27гривеньзадолар,авжедокінця наступногороку,якприпускаютьаналітики,доларбудепродаватипо30гривень.

ВінвесткомпаніїICUвкінці травнязробилипрогнозкурсгривнідокінцяроку(прогноззцьогомоменту непереглядався).Так,на думкуаналітиківкомпанії,вкінці2016- годоларвУкраїнібудепродаватисяпо28гривень.Прицьомусередньорічнийкурсдосягне26,34гривень.До речі,ранішеICUочолювалаглаваНацбанкуВалеріяГонтарєва.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти