Курс долара "прив'язався" до МВФ

3 лютого 2015, 08:03

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Ситуація на валютному ринку України в лютому буде прямо залежати від рішень фонду, кажуть експерти

Валютний ринок України продовжує залишатися в стані невизначеності. Офіційний курс вже на 4,5 гривні відстає від курсу, що диктується "чорним ринком". У той же час на міжбанку після незначного відкоту наприкінці минулого тижня знову відновилося зростання – долар купують за ціною 21,20 грн, а продають – по 21,50.

Реклама

На готівковому ринку також спостерігається повільне зростання вгору, при цьому готівковий ринок поки "відстає" від безготівкового. Тут долар купують по 20,60-20,65 грн, а продають в районі 20,85-20,90.

"Причиною цьому стали активізація військових дій в Донбасі і зберігається брак пропозиції валюти на ринку, які продовжують стимулювати інтерес покупців до валюти", – пояснив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Андрій Шевчишин.

"З іншого боку, інформація про домовленості по кредиту від ЄС на 1,2 млрд. євро і США по кредитних гарантіях на $2 млрд, дає надію на стабілізацію ситуації з притоку валюти в найближчій перспективі, хоча дані пропозиції і розтягнуті в часі. Проте, вирішальним у фінансуванні залишається МВФ", – додав аналітик.

"Після того, як 29 січня місія МВФ оголосила про бажання продовжити на тиждень своє перебування в Києві, з'явилася надія, що черговий транш нам все-таки виділять. Ця ж надія проглядається і в поведінці Нацбанку, який, схоже, не поспішає з прийняттям кардинальних рішень, здатних змінити ситуацію і вивести валютний ринок з коми", – погоджуються експерти порталу Курс денег.

В економіці не відбулося нічого, що могло допомогти їй на шляху відновлення.

Реклама

Курс продажу безготівкового долара на поточному тижні буде формуватися під впливом новин з Донбасу, динаміки пари євро/долар та інформації щодо співпраці з МВФ, вважає Шевчишин.

"Вірогідність зростання курсу залишається, і в окремі дні він може досягати 22 грн. Разом з тим, середній курс продажу готівкового долара комерційним банками підтягнеться незначно вгору за курсом НБУ, і буде знаходитися поблизу 16,85-17,0 грн", – зазначив аналітик.

Міжбанківський і офіційний курс долара в січні:

Графік: kurs.com.ua

Реклама

За словами експертів, наприкінці січня в економіці не відбулося нічого, що могло допомогти їй на шляху відновлення.

"У той же час директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Френсіс Маліж заявив про те, що, незважаючи на що з'явився ажіотаж щодо необхідності проведення структурних реформ в економці України, практичних дій немає. Це може призвести до негативного рішенням МВФ, що посилить ситуацію в країні. Тим не менш, паніки на валютному ринку немає, але прогноз ввсе ще залишається негативним", – резюмують експерти аналітичного відділу компанії FIBO України.

Нагадаємо, офіційний курс долара відступив від історичного рекорду – 16,15 грн/дол – всього на копек і склав 16,14 грн/дол.

В Україні продовжує роботу місія МВФ, яка за планом повинна була покинути Київ ще 29-30 січня.


Читайте також: Чому місія МВФ затрималася в Україні


Реклама

За підсумками цього візиту, МВФ повинен прийняти рішення про виділення Україні наступних траншів макрофінансової допомоги. Крім того, Україна розраховує на нову програму підтримки фонду та її продовження з двох до чотирьох років.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти