Курс долара може злетіти ще вище

9 лютого 2015, 11:36

"Скачки" на ринку посиляться, вважають експерти

Курс продажу безготівкового долара в Україні за минулий тиждень виріс на 19,2% до 25,5 грн. Курс продажу готівкового долара за тиждень виріс на 48,4% до 24,83 грн. Передумовою до такої динаміки виступило скасування індикативного курсу НБУ, в регламентованих межах коридору до якого встановлювався курс готівкового ринку. Про це розповів провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Андрій Шевчишин.

Реклама

"Скасування "індикативу" вирівняло курс до реальних позначок, оскільки раніше на готівковому ринку в банківській системі купівля валюти була практично не можлива", – зазначив експерт.

За його словами, підтвердження інформації про скасування індикативного курсу на початку тижня почало розкручувати ринок у бік підвищення. Продавці в очікуванні зростання курсу стали притримувати валюту для реалізації. "Покупцям також стало очевидно, що курс піде вгору, тому вони намагалися купити за будь-якою ринковою ціною. В цьому випадку, дії продавців лише посилили ринковий ажіотаж і тенденцію до зростання", – пояснив Шевчишин.

Однак, як зазначив аналітик, хоча динаміка курсу долара була спровокована спекуляціями в очікуванні відміни "індикатива", все ж існують і фундаментальні фактори ослаблення гривні.

"На минулому тижні НБУ озвучив січневе скорочення золото-валютних резервів до більш ніж 11-річного мінімуму – $ 6,42 млрд. Враховуючи середньомісячні рівні імпорту товарів і послуг, такий обсяг резервів покриває чистий імпорт на трохи більше одного місяця. При цьому за нормативами МВ , цей рівень повинен покривати як мінімум 3 місяці чистого імпорту. Крім того, рівень дефіциту платіжного балансу за 2014 склав $ 13,3 млрд. у підсумку, ситуація в Донбасі, нарівні з необхідністю отримання фінансової допомоги для стабілізації економіки – стають головними передумовами до зміни курсу", – резюмував Шевчишин.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

За його прогнозами, на поточному тижні учасники валютного ринку будуть придивлятися до динаміки і тенденцій після скасування індикативного курсу. "Цей період буде супроводжуватися зростанням волатильності", – додав експерт.

Ризик подальшого ослаблення гривні залишається. У песимістичному сценарії експерти розглядають можливість ослаблення курсу до 27-29 грн. за долар. Однак імовірність його реалізації поки не значна. Базовий сценарій передбачає пошук ринком врівноваженого курсу на поточних позначках 25-26 грн. за долар.

 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти