Кубів запропонував Чорноморському банку збільшити фінансування України

9 лютого 2019, 16:57

Кабмін запропонував Чорноморському банку торгівлі та розвитку збільшити фінансування українських проектів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України виступило за збільшення обсягу фінансування українських проектів Чорноморським банком торгівлі та розвитку.

Реклама

Про це заявив перший віце-прем'єр міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів приєднався до формування середньострокового плану дій до 2022 року в рамках ХІІІ засідання Ради керуючих Чорноморського банку торгівлі та розвитку в грецьких Салоніках (Греція), повідомили в прес-службі відомства.

Під час обговорення стратегії та пріоритетів роботи ЧБТР на наступні чотири роки Кубів наголосив, що банку варто дотримуватися справедливого співвідношення портфеля проектів і частки участі країн в капіталі банку.

"Частка України в капіталі Чорноморського банку торгівлі та розвитку втричі більше її кредитного портфеля, хоча є дуже гідні, цілком готові для реалізації проекти. Я наполягаю, що в 2019 році обсяг фінансування проектів в Україні повинен бути істотно збільшений, щоб досягти рівня, відповідного частці України в капіталі банку", – заявив Кубів.

Крім того, український чиновник заявив про необхідність дотримання зважених підходів до запозичень, резервування та інвестування.

Реклама

"Для прийняття рішень по пріоритетних сферах та конкретних проектах повинні оцінюватися виключно економічні чинники, а особливу увагу приділятимуть енергетиці, зокрема відновлюваній, розвитку інфраструктури тощо. Україна активно реалізує цілий ряд проектів у цих сферах, залучаючи системних інвесторів, і банк не повинен упускати можливості участі в цих проектах", – підкреслив він.

Також Кубів запропонував залишити частину проектів ЧБТР в державному секторі на рівні 20-25% замість запропонованого підвищення до 35%, а фінансування інфраструктурних проектів в публічному секторі (довгострокові і дорогі) здійснювати лише за умови їх фінансової окупності або шляхом участі в синдикації з міжнародними фінансовими організаціями, такими як Світовий банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Для довідки: Чорноморський банк торгівлі і розвитку – міжнародна фінансова організація, яка об'єднує 11 держав Організації Чорноморського економічного співробітництва, яка створена для розвитку торгово-економічного співробітництва, підтримки миру, стабільності і процвітання в Чорноморському басейні і покликана сприяти економічному співробітництву, торгівлі та кооперації країн Чорноморського регіону.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Європейський інвестиційний банк надає Україні кредити на розвиток різних сфер інфраструктури. Так, ЄІБ виділив Національній енергетичній компанії "Укренерго" кредит на 130 млн євро для модернізації підстанцій. Як відзначили в ЄІБ, проект націлений на підвищення енергоефективності, надійності обладнання, зниження експлуатаційних витратв.

Також ЄІБ прокредитував українських аграріїв на суму 400 млн євро – частина з цих коштів спрямована на модернізацію рибного господарства і аквакультури в Україні. За інформацією Мінагропроду, Україна отримала ці кошти на 12 років під низький відсоток і з пільговим періодом в чотири роки, протягом яких не платить за користування кредитом.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Реклама

Нагадаємо, 26 червня в ЄС остаточно схвалили виділення мільярда євро Україні.Тепер Єврокомісія і Рада ЄС підготують меморандум, який має ратифікувати Верховна Рада.

В рамках програми Україна отримає фінансову допомогу в розмірі 1 млрд євро двома траншами по 500 млн євро протягом двох років. Метою виділення коштів є "економічна стабілізація і програма проведення структурних реформ".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти