Крім аліментів: на які гроші може претендувати дитина розлучених батьків

1 січня 2018, 06:00

Батько повинен покривати витрати дитини, навіть якщо він вже платить аліменти

"Батько дочки платить аліменти справно, але додаткові і непередбачені витрати по здоров'ю або ті, які виникають з дорослішанням (навчання в розвиваючому центрі, секції і т. п.), оплачувати відмовляється. Чи можна вимагати від нього додаткової допомоги?" – Людмила Ярова, Київська область.

Реклама

Відповідає Сергій Горбатов, юрист:

Батько повинен брати участь у задоволенні потреб дитини, навіть якщо він вже виплачує аліменти, так як з віком може виникнути необхідність в додаткових витратах. Це можуть бути виплати на секції, басейн по здоров'ю, розвиваючі центри і т. д. Про це йдеться в статті 185 Сімейного кодексу України. Для того, щоб зобов'язати його виплачувати додаткові витрати крім аліментів, вам потрібно звернутися в суд з позовною заявою.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Заздалегідь подбайте про документальні підтвердження постійних або ж періодичних витрат (чеки, довідки, квитанції і т.д.) – витрати на дитину можуть виплачуватися як після фактичного виникнення, так і до цього. Скільки саме вам буде компенсовано, встановить суд (виходячи з досвіду, зазвичай це половина витрат). Вам же потрібно врахувати якомога більше факторів, які впливають на кінцеву суму витрат.

Стягнення може відбуватися разово, якщо витрата непередбачена (наприклад, термінове лікування), з певною періодичністю (конкурси і т. п.) і на постійній основі (приватні школи, розвиваючі центри, лікувальні процедури) до 18 років. Але як саме буде у вашому випадку, буде залежати від чеків, квитанцій, рекомендацій, діагнозів і т. д., які ви представите в суд. Якщо якісь документи з різних інстанцій, які доводять ваші витрати, ви не зможете отримати самостійно, їх може зажадати суд за вашою заявою. Через нестачу доказів або необґрунтованої суми вам можуть і відмовити. Також причиною відмови може стати низький рівень доходу, який доведе батько. Якщо ви підозрюєте, що він буде "тиснути" саме на це, спробуйте просити меншу частину компенсації. Важливо розуміти, що додаткові витрати будуть встановлені в твердій сумі, а не "плаваючій". Також в даному випадку не застосовується відсоток від заробітку або частка.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти