Коли оцифрують гривню, як це працює і чи варто побоюватися нововведень

11 грудня 2017, 07:06

Марія Пирогова

НБУ хоче запустити українську криптовалюту, але експерти вважають, що це станеться не скоро

У Нацбанку заговорили про впровадження національної електронної валюти – е-гривні. Терміни – до 2020 року. "Сегодня" дізналася, як це працює і чи варто побоюватися нововведення.

Дешево і безпечно

Реклама

Е-гроші – це цифрові записи на електронному носії (комп'ютери, сервери блокчейна або карти з мікропроцесорами), якими розраховуються за товари і послуги. Їх випускають банки, які в майбутньому повинні обмінювати таку валюту на звичайні гроші – як готівку, так і безготівкові. Е-гроші обертаються в особливій платіжній системі – блокчейні.

Щоб не носити з собою комп'ютер, можна скористатися карткою з мікропроцесором. Вони схожі на звичайні кредитки, але якщо кредитки просто дають доступ до банківського рахунку, то на картах з чіпами вже є грошовий файл на суму, зараховану до цього через банк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

На відміну від банківських операцій, перерахування е-грошей здійснюються набагато швидше і коштують в рази дешевше через відсутність комісій. І безпечніше – технологію блокчейн наразі неможливо зламати. При цьому ризиків інфляції немає.

"Банк не видає більше е-грошей, ніж отримав від клієнтів у звичайній валюті, тому грошей в обігу не стає більше і інфляція не зростає", – пояснив нам аналітик "Forex club в Україні" Андрій Шевчишин.

Реклама

Фактично в е-гроші переводитимуться готівкова і безготівкова гривня без додаткових емісій НБУ.

Вже розробляють

У Нацбанку давно збираються зменшити обсяг готівки, оскільки її дорого випускати і обслуговувати. Це підштовхнуло НБУ внести до планів до 2020 року запровадження в обіг е-гривні. Наприкінці минулого року Нацбанк разом з фахівцями з блокчейн-технологій запустили проект, щоб з'ясувати можливості банку створити, запустити і налагодити роботу електронної нацвалюти.

"Сьогодні ми посилили нашу команду фахівцями світового класу і вважаємо, що проект отримає подальший розвиток найближчими місяцями", – розповіли нам в прес-службі відомства і додали, що НБУ проводив опитування серед українських комерційних банків, щоб зрозуміти їх готовність підтримати оборот електронної гривні і її конвертацію в паперові гроші. "Майбутня е-гривня буде доступною 24 години на добу 7 днів на тиждень і буде дуже простою у використанні", – підкреслили в прес-службі.

"Введуть не скоро"

Експерти вважають, що цифрові гроші в Україні з'являться не скоро.

"Технологічно це можна зробити в дуже короткий термін, наприклад за місяць. Всі програмні коди для цього вже описані і є у відкритому доступі – на їх основі легко можна зробити щось своє, – поділився думкою Андрій Шевчишин. – Але на вирішення всіх організаційних і інфраструктурних питань, пов'язаних із запуском такої валюти, на введення її до правового поля держави можуть знадобитися роки".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти