Китайський юань може стати новою резервною валютою

28 листопада 2015, 09:12

Юані в Україні можуть стати популярніше, ніж російські рублі, прогнозують фінансисти

Китайціможуть святкуватисерйозну перемогу:через тижденьюаньмає всі шанси статиновою світовою резервною валютою."Чотиривалютистарі:долар, євро, фунтстерлінгів та японськаєна.І осьу нас з'являєтьсяп'ятийвалюта, яка, я думаю,відразузайме,напевно,третє місцевідразу задоларом ієвро",- розповівпрограмі "Ранок зУкраїною"наканалі "Україна" фінансист Ерік Найман.

Реклама

Уклубсвітових резервних валютпотрапитинепросто.Кожна з них можебез обмеженьходити повсьому світу.Проте Китайдовів:юанінадійнізовсім не тому,щотак сказаламісцевакомпартія."Китайці дужезацікавлені.Більше того, для них цеможливість показати, щоякразу нихринкова економіка,щоїхекономіка розвиваєтьсятак, як вона повинна розвиватися, а не так, як сказав великий Мао", – говорить економіст Григорій Перерва.

Якщо так ідалі піде, тоюаніу нас вУкраїністануть популярнішими, ніжросійські рублі, прогнозуютьфінансисти.б на місцібанкірівзаразподивився бна цю темудуже активно,купував бикитайські юані,відкривав бирахункиактивноз китайськимибанкамиізапропонував биукраїнцям такуальтернативу.Тойбанкукраїнський, який першимзапропонуєтакий сервіс, зніме вершки", – коментує Ерік Найман. Причому відсотки за вкладами в юанях можуть бути вище, ніж за вкладами в доларах: чи не 9-10, а 12-13% річних.

Одинюаньділиться на10цзяоі100фені.Наші2гривні – це5цзяоабо50фені.За розміромюанідуже схожі нагривні.Аленакожній купюрібудь-якої гідностізображено портретвічно молодоговождяМао Цзедуна.Правда, потімкитайцівсе ж таки збираютьсяприбратиі його, ііншікомуністичні символизкупюрдля того, щобне бентежитиіноземців.

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проєкти від Мінфіну

Економісти кажуть, що в ціломуюанідля заощадженьнічим негіршедоларів.Китайськастабільністьвиглядає навітьсоліднішеамериканської."Як ідолар, китайський юаньпо відношенню до гривнів3разиподорожчавза ті ж2останніх роки.Щоі долари, іюані- це несьогоднірівнозначно.Простоекзотика", -стверджує економістГригорій Перерва.

Реклама

А ось подорожчають юані або подешевшають після того, як стануть світовою резервною валютою, – думки експертів розходяться. У кожному разі, станеться все не миттєво.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти