Якими будуть монети 1, 2, 5 і 10 гривень: НБУ показав заміну паперових грошей

14 березня 2018, 11:34

За кольором і розміром нові монети помітно відрізнятимуться від монет інших номіналів

Національний банк України (НБУ) презентував технічні характеристики і дизайн нових монет. НБУ планує поступово замінити банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень монетами відповідних номіналів. Монети увійдуть в обіг вже в квітні.

Реклама

"Нові оборотні монети будуть сріблястого кольору, будуть невеликими, легкими і зручними для розрахунків. Працюючи над їх дизайном, ми вирішили бути послідовними і зберегти портрети видатних українських особистостей, які зображені на відповідних банкнотах. На реверсі монети номінальною вартістю 1 гривня зображений портрет князя Володимира Великого, 2 гривні – князя Ярослава Мудрого, 5 гривень – гетьмана Богдана Хмельницького, 10 гривень – гетьмана Івана Мазепи", – заявив директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко.

На аверсі всіх монет зображено малий Державний герб України (тризуб), номінал, назва країни-емітента (Україна) в обрамленні орнаменту. За кольором і розміром нові монети помітно відрізнятимуться від монет інших номіналів, що допоможе легко визначати номінал.

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших
Реклама

Серед елементів захисту монети – дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (тип рифлення) і дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

"Під час автоматизованого перерахунку монет на спеціальному обладнанні для їх ідентифікації використовуються технічні характеристики – розмір і вага, а також так званий електромагнітний підпис – електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу", – пояснив Зайвенко.

12_03_18_new_coins_circle2

Нагадаємо, Національний банк припиняє карбування дрібних монет 1, 2, 5, 10 і 25 копійок з 1 липня 2018 року. Монети поступово виводитимуться з обороту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти