Як заробити на облігаціях внутрішньої позики: поради експерта

22 січня 2019, 13:55

Облігації внутрішньої позики купити можна тільки через посередника

Реклама

Тим, хто боїться нести гроші в банк, експерти радятьвкладати в облігації внутрішньої позики. Це такі електронні паперу, які випускає Мінфін і гарантує держава.

Минулого тижня журналісти "Сегодня" запитали у народних депутатів, куди вони вкладають свої вільні гроші. Найефективнішим інструментом парламентарії назвали облігації внутрішньої державної позики.

"Вони повністю гарантуються державою і не обкладаються прибутковим податком", – говорить Руслан Демчак, народний депутат.

Але купити такі цінні папери без посередників неможливо. У державному банку підтвердили, облігаціями торгують, проте, тільки від мільйона гривень. На меншу суму облігації не продадуть.

В Інвестиційному фонді кажуть, поріг входження – 50 тисяч грн. Але доведеться оплачувати послуги інвестфонду – комісія 0,2% за послуги трейдера. Також є ще кілька обов'язкових платежів: це і винагорода за відкриття рахунку, і оплата його обслуговування і біржовий збір, і послуги депозитарної установи. З такими витратами замість прибутку можна отримати збитки.

Реклама

Економічний експерт Тарас Козак радить, перш за все, запитувати про розмір комісій і чистого прибутку.

"Шукайте брокера, інвесткомпанію або банк, який бере за покупку цінних паперів невелику суму – 200 грн плюс-мінус. Запитуйте у брокера, яка у вас виходить ефективна прибутковість", – каже Тарса Козак, економічний експерт

Купити можна і одну облігацію. Однак вона прибутку не принесе через комісію посередника.

За підрахунками експерта, вигідним може бути внесок від 30 тисяч гривень. За рік на ньому можна заробити від п'яти з половиною тисяч. А ось на депозиті – до чотирьох з половиною тисяч, тобто мінімум на тисячу менше. Адже з прибутку від звичайного вкладу стягується податок у 18%. А з прибутку від облігацій внутрішньої позики – ні.

Раніше ми вже писали про те, куди буде вигідно вкладати гроші.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти