Як взяти кредит, не вдаючись до послуг банку

14 серпня 2016, 11:00

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Або просто, але дуже дорого, або дешевше, але можуть і не дати

Які установи насамперед асоціюються зі словом "кредит"? Природно, банки. Але крім них існують і інші види організацій, готові позичити вам грошей. У кожного з них є свої особливості, в якихось ситуаціях перетворюються в переваги, в якихось – в недоліки. Крім того, деякі з таких установ можуть допомогти не тільки спраглому позичити грошима, а й тому, хто шукає, де б ще заробити – адже вони надають простому громадянину можливість виступити в ролі інвестора або кредитора. Про різних видах небанківського кредитування, про поточну ситуацію з ними в Україні та про те, чим вони можуть бути корисні, нам розповіли, керівник консалтингової компанії Павло Мельник, директор з маркетингу мережі ломбардів Віталій Соловйов і незалежний фінансовий консультант Руслан Юрків.

Реклама

ШВИДКО І ПІД ЗАСТАВУ

Багатовіковакласикажанру-целомбарди.Економічнітруднощі,здається,тількистимулюютьїхрозвиток,аджегрошітамможнаотриматимайжемиттєво-потрібнілишепаспорт,індивідуальнийподатковийномеріпредметзастави.

"Ломбардибулиізалишаютьсяоднимиз найбільшстабільнихізвичнихфінансовихустанов.Вонияк і ранішеорієнтованінавидачудрібнихікороткостроковихкредитів.Уцьомуроціспостерігаєтьсязниженняпроцентнихставокуосновнихгравців.Алеїхпідприємствастаютьбільш технологічними,удосконалюютьсясервісидистанційногообслуговуванняклієнтів(одержаннягрошейбезготівковимшляхом,віддаленаоцінказастав,оплатакредитівонлайн)",-розповідаєВіталійСоловйов.

Зазвичайкредитвломбардівидаєтьсязі ставкою0,5-0,8%вдень.

ЗМІНА ПРІОРИТЕТІВ.Криза зміниластруктурузастав.Так,падінняпродажівнаювелірномуринкузнизилопитому вагупозикпідзаставудорогоціннихметалівз90%до80%,іцейпроцестриватиме."Обсягикредитуваннязберігаютьсязавдякивсебільшоїпопулярностіотриманнякоштівпідзаставуіншоговисоколіквідногомайна-побутовоїтаелектронноїтехніки,будівельногоісадовогоінвентаря,спортивнихтоварів",-говоритьСоловйов.

Реклама

Зараз не проблема знайти зручне по розташуванню відділення ломбарду. Але хоча послугами таких установ користуватися все простіше, для цього все-таки потрібна застава. Крім того, це зовсім не дешеве задоволення. "Сьогодні заставний кредит видається в середньому зі ставкою 0,5-0,8% в день. Але найчастіше мережеві гравці пропонують клієнтам спеціальні акційні умови", – розповідає Віталій Соловйов. Наприклад, в нових відділеннях однієї з мереж клієнти можуть оформити перший кредит під заставу золота, срібла або техніки зі ставкою 0,11% в день. В цілому ломбарди залишаються зручним рішенням для тих, кому потрібно ненадовго, просто і швидко взяти невелику суму.

БЕЗ ЗАСТАВИ— В ФІНКОМПАНІЯХ І КС

Можна отримати і беззаставні кредити в так званих фінансових компаніях. Для їх оформлення необхідні паспорт і ідентифікаційний код. Як правило, мова йде про невеликі суми. Так, в одній з компаній максимальний розмір кредиту без застави становить 7 тис. грн. Терміни теж в більшості випадків невеликі – наприклад, до 15 днів. За словами Олександра Бурченко, такі кредити зараз видаються в середньому під 1,5-2,5% в день. І треба сказати, що подібне кеш-кредитування зараз розвивається досить активно. "Але основний тренд на ринку все ж – компанії, що спеціалізуються на онлайн-кредитах що перераховуються на банківську карту клієнта. Тільки за перше півріччя 2016 року кількість таких гравців подвоїлася", – говорить Олександр Бурченко. Переваг у такого способу кілька: вартість кредиту менше, ніж готівкою, заявки приймаються 24/7 з будь-яких пристроїв, рішення про видачу приймається за 15-20 хвилин, погашення кредиту або його продовження доступні онлайн.

СПІЛКИ.Ще одне місце, де вам можуть позичити без застави, – це кредитна спілка. Це неприбуткова організація, яка допомагає своїм членам, тому для отримання кредиту вам потрібно буде написати заяву про вступ до неї. Тут, навпаки, не люблять швидкі кредити, вважаючи за краще давати позики від 3 місяців і більше. Ставки при цьому немалі, хоча скромніше, ніж в ломбардах або фінансових компаніях – наприклад, 80% річних в одному з КС. В іншому, якщо ви берете кредит без поручителя терміном до 12 місяців, він вам обійдеться в 57% річних, а якщо це вже 10-й кредит, то "всього" в 36%.

УКСвиможетеівкладатигрошінадепозит.Унадійній установіставкизазвичайнапарувідсотківвище,ніжвдійсностабільнихбанках-наприклад,до21%річних.Якщожвамобіцяютьнабагатобільше,цепривідзадуматисяпроможливі ризики."Требапам'ятати,щовкладивКСнікимне гарантовані,на відмінувідбанківських,-попереджаєРусланКаськів.-Можнавтратитивсе.Свого часубуласеріяскандалівзКС,про цепростовжевстиглизабути".

Реклама

З РУК В РУКИ

Будь-який з нас може відчути себе не тільки позичальником, а й кредитором. Для цього існує формат P2P (Peer-to-Peer) кредитування. У світі ця форма стрімко набуває популярності: за останні 4 роки обсяг його ринку виріс з $ 12 до 64 млрд. Реалізується вона у вигляді онлайнових посередницьких платформ, де зустрічаються кредитори і позичальники. Останні подають заявки на кредити, а кредитори вибирають серед них відповідні. За рахунок усунення дорогого посередництва банку кредитор отримує трохи більше, ніж ставки депозиту, а позичальник платить дещо менше, ніж за банківський кредит.

Унастежзапрацювали подібніплатформи.Але,якпопереджаєРусланЮрків,длякредиторатутвисокіризикивтратитисвоїгроші,томущоплатформанічогоне гарантує-уразічогоповертатиборгдоведетьсявсудовомупорядку."Цевседобрепрацюєза умовинизькихкредитнихставоківільногорухугрошей,-кажеПавлоМельник.-Унасжеставкидужевисокі,і30%позик-проблемні".Ісправді:одна справавіддаватикредит,взятийпід5-7%річних,ізовсім інша,якщорічнаставкаперевищує30%.

Алеідляпозичальникавсе нетакпросто,оскількитребасподобатисякредитору.Длячогойомурадятьдаватиякомогабільшеінформаціїпро себе,отриматикредитнийрейтинг(пройтикомплекснуперевіркувбюрокредитнихісторій)ііншимиметодаминамагатисяпідвищитидовірудо себе.

Нещодавноаналогічнуплатформустворивіодинзнайбільшихукраїнськихбанків.Кредиторотримуєвід26%річних,апозичальник муситьвиплачуватиблизько35%річних.

Реклама

new_image2_158

P2P. Обіцяє вигіднішіумовиіпозичальнику,ікредитору.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти