Як зберегти гроші в кризу і куди вигідніше вкласти

18 жовтня 2014, 08:30

Христина Коновалова

Експерти не радять купувати антикваріат: вкладати гроші варто в акції та власний розвиток

У кризу українцям складно розібратися, як зберегти заощадження. Купити валюти складно, курс – нестабільний, а зберігати гроші в банках багато українців зараз не ризикують через загальне ослаблення банківської системи. Експерти в якості альтернативи депозитам рекомендують людям купувати монети, облігації внутрішньої держпозики і акції українських компаній. "Сегодня" з'ясувала, які плюси і мінуси цих інвестінструментів в нинішній непростій ситуації.

Реклама

У ФАВОРІ. Незважаючи на складну ситуацію у фінансовій сфері, найбільш дохідним вкладенням залишаються саме банківські вклади, вважають економісти. "Але в одному банку тримати депозити небезпечно – краще розкласти накопичення в еквіваленті до 150-200 тис. грн хоча б у п'яти великих, стабільних банках, які викликають у вас довіру. Тоді, якщо якийсь банк лопне, ці гроші вам поверне Фонд гарантування вкладів", – радить аналітик агентства MPP Consulting Павло Мельник. А президент Украналітцентра Олександр Охрименко, в свою чергу, рекомендує тримати гроші рівноцінними частинами у гривні та в валютах: "Оптимальні ставки в валютах – 6-11%, у гривні – 16-22%. Якщо ж у банку пропонують більший відсоток, можливо, він ризиковий і, можливо, може лопнути. Головне ж – диверсифікувати накопичення, і зберігати гроші в євро, гривні та доларах".

АКЦІЇ І МЕТАЛИ. Не виключають аналітики і можливості вкладення в держоблігації внутрішньої позики, акції українських компаній (переважно – хімпром, авіапром, металургія. – Авт.) і дорогоцінні монети. "Але в ці речі потрібно вкладати, коли їх вартість вже "на дні". Тоді можна виграти при перепродажі, – вважає аналітик МЦПД Олександр Жолудь. – Але з монетами треба бути обережними: в останні роки ціна на дорогоцінні метали сильно не росте і коливається в межах $ 200 за унцію. Тобто великих доходів, наприклад, на срібних монетах, очікувати не варто".

Охріменко радить купувати цінні папери з гарною прибутковістю: "Коли пропонують казначейські зобов'язання по 7% – це замало. Якщо ж продають ОВДП по 14% – вже цікаво, адже на таких можна і зберегти свої гроші, і заробити".

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Надійним, на думку експертів, залишається і звичний українцям інструмент для вкладення грошей – нерухомість, ціни на яку неухильно знижуються. "Але найактуальніше зараз тримати валюту у вигляді готівкових будинку, в сейфі, або на поточному рахунку в банку – адже купити її зараз дуже важко. Раптом гроші терміново знадобляться на відрядження, а у вас немає ні копійки", – говорить Мельник.

Реклама

На думку Жолудя, шуби, прикраси та антикваріат купувати не варто: "Шуби з'їдять миші, золото продасте за ціною брухту в два рази дешевше, а старовинна ікона може виявитися підробкою". Кращою ж інвестицією, на думку Охріменка, може стати утворення: "Вчіть англійську, отримуйте освіту за кордоном. Тоді можна стати дійсно цінним співробітником, і витрати окупляться".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти