Як обміняти зношені гривні на нові: експеримент "Сьогодні"

3 вересня 2020, 11:34

Катерина Степаненко Катерина Степаненко

У яких банках приймають старі й порвані гроші і що робити, якщо в касі немає потрібного номіналу

Нацбанк готується вивести з обігу монети номіналом 25 копійок. За словами банкірів, це значно спростить розрахунки готівкою. З 1 жовтня монета вже не буде платіжним засобом, однак її можна буде здати в банк ще протягом трьох років. Така ж доля чекає і старі залізні та паперові одну і дві гривні. Не можна буде розрахуватися гривнею зразка 1996 року, а також банкнотами, випущеними до 2003 року. А ще з вересня Нацбанк зобов'язав усі без винятку банки приймати зношені гривні на обмін. Кореспонденти новин "Сьогодні" вирішили перевірити, чи беруть у касах надірвані банкноти і стерті монети?

Реклама

Дозволивши здавати до всіх фінустанов непридатні банкноти, Нацбанк установив критерії зносу.

"Має бути обов'язково чітко прописаний номінал, купюра має бути цілісна. Тобто якщо у вас, припустимо, є одна третина папірця, то однозначно вам її не поміняють. А якщо вони порвана і склеєна – у вас все одно це приймуть", – пояснює член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Сьогодні йдемо до банків, щоб здати старі банкноти. Натомість отримуємо монети.

"Просто металеві гроші значно довговічніші, ніж паперові. Далі банк здає ці гроші в Національний банк України, а звідти – на монетний двір для подальшої утилізації. Вони знищуються, і отриманий папір іде на подальшу переробку для друку нових грошей", – зазначає експерт.

Скільки Нацбанк утилізує купюр – стільки ж і друкує. Здати без комісії можна тільки національну валюту. Решту коштів доведеться міняти з комісією 10%.

Кореспонденти новин "Сьогодні" відвідали кілька відділень банків. І всі гроші, що хотіли, обміняли на нові. Швидко і без черг. Єдина проблема – у касирів не завжди є потрібний номінал. У таких випадках доводиться прогулятися до іншого банку.

Реклама

Нагадаємо, Нацбанк уже вивів з обігу "сріблясті" монети 1, 2 і 5 копійок; банкноти номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень поступово замінюються монетами; банкноти номіналом 20, 50, 100, 200 і 500 гривень осучаснили свій дизайн і захист; у гаманцях українцівз'явилася нова банкнота високого номіналу – 1000 гривень.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти