Як домовитися з банком про перегляд умов кредиту

18 серпня 2017, 07:30

Юлія Полєхіна

Не дивлячись на те, що законодавство змінилося, банк може переглянути умови кредиту

"У 2012 році я взяв споживчий кредит. Навіть в пік курсових коливань намагався платити. У підсумку всі заощадження вичерпані і платити нічим. Чи може банк переглянути умови кредитного договору?" – Олександр Станкевич, г. Киев.

Реклама

Олександр Виниченко, молодший юрист компанії Investment Service Ukraine:

"Щоб банк погодився переглянути умови кредитного договору з кредитором, який був укладений до прийняття Закону України "Про споживче кредитування" від 10 червня 2017 року, вам необхідно посилатися на форс-мажорні обставини.

Такими можуть бути, наприклад, значне знецінення валюти. У банку потрібно вказувати на те, що виникли обставини, які не залежать від волі сторін, які поставили платоспроможність під загрозу. У цьому аспекті варто відзначити, що до прийняття нового закону банки не йшли на поступки позичальникам і не переглядали умови договорів: захистити свої інтереси можна було тільки в судовому порядку, доводячи несправедливі умови договору.

В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки

Після вступу в силу Закону України "Про споживче кредитування" від кредитора можна вимагати перегляду умов договору на підставі того, що боржник не був обізнаний про всі платежі за таким кредитним договором.

Реклама

Величезним мінусом є те, що з закону прибрали поняття "несправедливі умови в договорах", що дозволяє кредитору безкарно зловживати своїми правами. Видалення цього поняття суперечить рішенню Конституційного Суду України від 11 липня 2013 року до справи №1-12/2013. У ньому зазначалося, що "несправедливі умови в договорах" не можуть бути включені в договір між кредитором і боржником, а якщо вони включені, то не підлягають виконанню і договір може бути розірваний.

Зокрема, раніше передбачені обов'язкові вимоги щодо повідомлення позичальника про переуступку боргу, а також умов реструктуризації кредиту – з нового закону виключені".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти