Кабмін вирішив випустити ПДВ-облігації

21 травня 2014, 15:47

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Яценюк заявив, що за попередньої влади держава "фактично забрала у бізнесу близько 17 мільярдів гривень, не віддавши податок на додану вартість"

Кабінет міністрів прийняв постанову "Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість".

Реклама

Як повідомляється на офіційному сайті Кабміну, таке рішення прийнято на виїзному засіданні уряду в Миколаєві в середу, 21 травня.

Під час засідання прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк підкреслив, що за попередньої влади держава "фактично забрала у бізнесу близько 17 мільярдів гривень, не віддавши податок на додану вартість".

"І зараз ми в щоденному режимі погашаємо поточний ПДВ", – зазначив він.

Так званий прострочений ПДВ, накопичений за останні кілька років, за словами Арсенія Яценюка, уряд віддає в державні інвестиційні папери: "Під ці державні інвестиційні папери кожен суб'єкт підприємницької діяльності прозоро зможе отримати кошти в банківській системі України".

Реклама

Постанова Кабінету Міністрів передбачає, що номінальна вартість облігації внутрішньої державної позики для відшкодування сум ПДВ становитиме 1000 гривень, термін обігу – п'ять років, ставка прибутковості – на рівні облікової ставки Національного банку.

Обсяг випусків облігацій визначається Міністерством фінансів у межах граничного обсягу, визначеного Кабінетом міністрів, відповідно до затверджених Мінфіном реєстрів інвентаризації платників.

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проєкти від Мінфіну

Згідно з документом, погашення облігацій здійснюється шляхом проведення кожні шість місяців протягом терміну їх обігу виплат з погашення основної суми боргу в розмірі 10% їх номінальної вартості і доходу за облігаціями.

Облігації випускаються в бездокументарній формі у вигляді записів на рахунках у цінних паперах в Національному банку.

Постановою уряд доручив Міндоходів у двотижневий термін забезпечити подання матеріалів інвентаризації платників податку, в яких є відповідні суми податку для визначення граничного обсягу випуску зазначених облігацій; у двомісячний термін – реєстрів проведеної інвентаризації, складених на підставі заяв платників податків про оформлення відшкодування вказаними облігаціями для їх затвердження.

Реклама

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Олександр Шлапак прогнозував, що процедура відшкодування ПДВ-облігаціями заборгованості держави з відшкодування податку завершиться до середини червня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти