З Росії стрімко "йдуть" гроші – відтік капіталу досяг $ 110 млрд

6 листопада 2014, 16:50

Прогноз чистого відтоку капіталу за підсумками поточного року – $ 120 млрд

Чистий відтік капіталу з Росії з початку року перевищив $ 110 млрд, що перевищує прогнози Банку Росії і Мінекономрозвитку. Про це йдеться в щотижневому бюлетені інституту "Центру розвитку" НДУ Вища школа економіки "Коментарі про державу і бізнесі".

Реклама

За нашими оцінками, "чистий відтік капіталу приватного сектора в жовтні перевищив $ 25 млрд (розраховується як сума інтервенцій Банку Росії і сальдо рахунку поточних операцій при нульовому сальдо фінансового рахунку грошових властей).

"Всього ж з початку року чистий відтік капіталу склав уже $ 110 млрд, що перевищує всі офіційні прогнози", – йдеться в бюлетені.

Мінекономрозвитку припускало в 2014 році чистий відтік капіталу на рівні $ 100 млрд, Банк Росії – на рівні $ 90 млрд.

В жовтні ЦБ відновив валютні інтервенції в обсязі майже $ 27 млрд.

В тренді
Свята закінчилися – долар подорожчав: курс валют від НБУ
Фото: REUTERS/Dado Ruvic
Реклама

Настільки інтенсивне участь регулятора на валютному ринку (майже кожен день, в окремі дні інтервенції досягали $ 2,7 млрд) було викликано двома факторами: дефіцитом валюти за рахунком поточних операцій і поновленням інтенсивного відтоку капіталу, вважають експерти ВШЕ.

"При стабілізації нафтових цін ми очікуємо, що сальдо рахунку поточних операцій в листопаді може бути слабо позитивним (в межах $ 2 млрд, але вже в грудні – через сезонне зростання імпорту і негативного сальдо по неторгових операціях рахунку поточних операцій – при збереженні нинішнього рівня нафтових цін знову стане дефіцитним і досягне $ 5 млрд, – наголошується в доповіді. – Західні санкції, обмежений доступ до світового ринку капіталу, пік платежів за зовнішнім боргом, стагнація економіки, що розкручується інфляційно-девальваційна спіраль та інші негативні очікування будуть "підігрівати" відтік капіталу з країни.

Щоб справитися з платежами за зовнішнім боргом, банки продовжать скорочувати свої валютні активи. В цій ситуації ми залишає без зміни наш прогноз чистого відтоку капіталу за підсумками поточного року – $ 120 млрд – і підвищуємо прогноз вартості бівалютного кошика на кінець року до 48,6 рубля при збереженні нових правил валютних інтервенцій, введення 5 листопада".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти