Виключення Естонії та Латвії з "офшорного" списку: НБУ пояснив наслідки для банків

31 січня 2018, 21:51

Банки, що працюють в Україні, використовують затверджений Кабінетом міністрів перелік держав, які Київ вважає "офшорними"

Працюючі в Україні банки не будуть відносити Естонію, Латвію, Угорщину і Грузію до офшорних територій, що дозволить уникнути додаткового вивчення операцій клієнтів, передбаченого українським законодавством. Відповідне роз'яснення дав Національний банк України (НБУ).

Реклама

Згідно з роз'ясненням НБУ, банки використовують затверджений Кабінетом міністрів перелік держав, що складається в основному з офшорних територій, як індикатор додаткового вивчення операцій своїх клієнтів.

У НБУ відзначили, що регулятор готує зміни у свої нормативні документи, і новий перелік країн не буде включати в число офшорів Латвію, Естонію, Угорщину і Грузію.

Нагадаємо, 31 січня рішенням Кабміну Україна виключила п'ять країн зі списку країн і територій, які Київ вважає офшорними – крім зазначених у роз'ясненні НБУ, зі списку виключено також Мальту.

Уряд Естонії наполягав на тому, що Естонію необхідно негайно виключити зі списку офшорів. З вимогою виключити її зі списку "офшорних" країн звернулася до України і Латвія.

Реклама

Як пояснив раніше міністр фінансів України Олександр Данилюк, Естонія і Латвія потрапили в список офшорних країн у зв'язку з тим, що в них податок на прибуток становить 0%, що відповідає критерію включення країни до такого переліку Мінфіну. Разом з тим, його замінює податок на виведений капітал.

В тренді
Валютні кредити за день переведуть у гривню: Рада ухвалила потрібні закони

Разом з тим, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пояснив прем'єр-міністру Естонії Юрі Ратасу, що Україна не включала Естонію до переліку офшорних територій. За словами українського прем'єра, Естонія була включена в перелік країн, в яких ставка нерозподіленого прибутку становить 0%, що може використовуватися резидентами України для розмиття податкової бази і ухилення від сплати податку на прибуток в Україні.

Як відомо, за рішенням Кабміну з 1 січня 2018 року до списку офшорних держав, операції з якими підлягають контролю, були включені Гваделупа, Гватемала, Французька Гвіана, Співдружність Домінікани, Домініканська Республіка, Естонія, Іран, Куба, Лаос, Латвія, Ліван, Маврикій , Мальта, Марокко, Монако, ОАЕ, Сінгапур, Грузія і Угорщина. Таким чином, загальна кількість країн в списку збільшилася з 65 до 84.

Зазначені 19 країн були додані до переліку через зміни критеріїв його формування. Так, в оновлений список держави включалися за такими критеріями:

  • в державі ставка податку на прибуток підприємств на 5 і більше процентних пункту нижче, ніж в Україні (тобто нижче 13%);
  • Україна не уклала з державою міжнародний договір з положеннями про обмін інформацією;
  • компетентні органи держави не забезпечують своєчасний і повний обмін податкової та фінансової інформації за запитом державної фіскальної служби.

При цьому для критерію про ставку податку на прибуток Мінфін враховував не тільки основну ставку, але і пільгові ставки для окремих галузей, територій або видів діяльності.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти