Інвестиції на маленькі суми: куди вкластися, щоб не знецінити гроші

4 березня 2019, 07:00

Христина Коновалова , Олександр Панченко

"Сегодня" підрахувало, на чому заробити, маючи трохи грошей

Початок нинішнього року виявиася непростим для тих, хто намагається заробити на грошових інвестиціях:відсотки по депозитах в гривні падають, валюта знецінюється, зате дорожчають цінні папери. "Сегодня" з допомогою економіста Івана Нікітченка підрахувала, скільки можна заробити за місяць, півроку і рік, якщо вкласти накопичені, наприклад, 10 000 грн.

Реклама

Як видно з інфографіки, на сьогодні найбільш вигідні облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) і інвестиційні фонди. Нікітченко при цьому радить вибирати варіанти для інвестування, виходячи з передбачуваного терміну вкладення коштів.

"Якщо віддаєте перевагу коротким термінам інвестування, сьогодні кращим варіантом є гривневі депозити і ОВДП, адже НБУ проводить політику високих ставок, і відсотки по гривневих депозитах і облігаціях дуже високі", – оцінив свої розрахунки експерт.

А ось золото (злитки і інвестмонети), на думку Нікітченка, гарні в довгостроковій перспективі.

"Краще вкласти гроші хоча б на рік, а краще на 2-3 роки. Ціна на золото зараз зростає повільно, може і зовсім знизитися в 2019-м, а на депозит у золоті відсотки майже не нараховуються. Але золото може убезпечити від девальвації, оскільки ціни прив'язані до долара".

Як краще купувати держоблігації

За даними НБУ, 3 січня фізособи володіли ОВДП на 6,073 млрд грн, 25 лютого – вже на 7,536 млрд грн. Придбати їх простіше в банках, але стартова сума – $ 40 тис. або 1 млн грн.

"Банки заробляють на депозитах, тому їм невигідно продавати ОВДП, адже на цьому вони можуть і самі заробити, – каже аналітик Forex club Андрій Шевчишин. – Але є інвесткомпанії, що надають брокерські послуги всім бажаючим. Механізми є, але населення має низький рівень фінграмотності і не довіряє інвестринку. Тому Мінфіну треба проводити роз'яснення і при роздрібних продажах невеликих пакетів знизити вартість операцій. Адже для покриття витрат і отримання прибутку мінпокупка ОВДП повинна бути від 75 тис. грн, а це великі гроші. Розрахунок простий: кожна операція купівлі-продажу – 200 грн. Далі вартість банкпереказу і обслуговування. Купивши облігацію за 1000 грн з прибутковістю 18%, заплатиш 200 грн +%, купивши 100 облігацій за 100 тис., заплатиш ті ж 200 грн +%".

Реклама

Для оформлення потрібні паспорт, ІПН, рахунок в банку, підтвердження походження коштів (наприклад, довідка з місця роботи).

Нагадаємо, раніше журналісти "Сегодня" розбиралися, як заробити на держгарантіях, на облігаціях внутрішньої держпозики

Також експерти дали економічний прогноз з приводу інвестування в 2019 році. Правило диверсифікації залишається базовим, перше півріччя – низькоризикові вкладення, друге – в залежності від стану глобальної економіки. Детальніше читайте в матеріалі: Інвестпортфель-2019: куди буде вигідно вкладати гроші

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти