Іноземний капітал в українських держбанках: в Мінфіні розкрили деталі і терміни

30 липня 2018, 05:01

В.о. міністра Маркарова розповіла, в капітал яких українських держбанків хочуть увійти іноземні інвестори і що робити з проблемними кредитами в держсекторі

Міжнароднафінансовакорпорація(IFC)можеувійти в капітал українського державного Укргазбанку (близько95%акційналежитьдержаві)докінця2018 року.Про церозповілав.о.главиміністерствафінансівОксанаМаркарова.

Реклама

"Думаю, що входження Міжнародної фінансової корпорації в Укргазбанк може статися ще до кінця року. Сьогодні і банк виконав усі умови меморандуму і "дорожньої карти", і виконані всі вимоги з точки зору політики. Єдине, що залишилося – оновити склад наглядової ради відповідно із зауваженнями IFC. І відразу після цього, вже восени, будемо виходити на узгодження рішення про входження IFC в капітал", – повідомила глава Мінфіну.

Маркарова також нагадала, що Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) збирається увійти в капітал державного Ощадбанку (100% акцій належить державі).

Зазначимо, прийнятий Верховною Радою закон про вдосконалення корпоративного управління в державних банках прискоритьспівробітництвоЄвропейськогобанкуреконструкціїтарозвиткуз"Ощадбанком",заявивна початку липнякеруючийдиректорЄБРРвкраїнахСхідноїЄвропиіКавказуФрансісМаліж.

"Так само – Ощадбанк і ЄБРР. Цей процес стримується тільки одним – винятком банку зі списку компаній, заборонених до приватизації. Сподіваюся, що з цим точковим зміною Верховна Рада нас підтримає. Після цього будемо рухатися досить активно. На зустрічі в понеділок з президентом ЄБРР Сумою Чакрабарті в Лондоні він ще раз підтвердив зацікавленість банку швидко прийняти участь. Якщо у вересні парламент дозволить ЄБРР входження в міноритарну частку Ощадбанку, то, можливо, до кінця року ми встигнемо і з цим", – розповіла в.о. міністра.

Реклама

Маркароваповідомила,щовданийзпотенційнимипартнерамиобговорюютьсяпитанняоцінкипроблемного портфеля кредитів в держбанках.

В тренді
Продукти продовжують дорожчати. Чи стане Великдень золотим?

"Для мене, як для людини, яка прийшла з приватного інвестиційного бізнесу, очевидно, що будь-який інвестор намагається оцінити портфель NPL в "нуль", а іноді ще й просить зарезервувати, тому що є певні юридичні дії, позови, потенційні збитки від самого процесу стягнення ... з іншого боку, ми вже провели всі внутрішні роботи за цими кредитами, маємо виграні справи по ним, знаємо застави. Зараз група японських експертів фіналізувала і представила Міністерству фінансів аналіз проблемних активів державних банк

ПрицьомуМаркаровадодала,щопривходженніінвестора,можливо,ціактивибудутьвиведенізарамкиугоди.

"Це буде "плюс" для державного бюджету, оскільки ми зможемо повернути частину коштів, які були державою вкладено в банк через проблемні кредити", – пояснила в.о. міністра.

Нагадаємо,МіністерствофінансівУкраїнинацілененаскороченнядокінця2022року долі ринкудержбанківвсукупнихактивахбанківськоїсистемидо24%з55%-такийпланзакріпленийвоновленійстратегії реформування державного банківського сектора.

Реклама

Планиміністерствафінансівпередбачають,щоскороченнячасткидержбанківвбанківськомусекторіУкраїнибудедосягнутозарахунокповного виходу держави з капіталу Укргазбанку і ПриватБанку до конця 2022 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти